sobota, 20 lipca 2024r.

Gwiazdorskie przymiarki

Autor: |

W minionym roku ich latające show oglądały dziesiątki tysięcy gości. Organizatorzy Świdnik Air Festival mają nadzieję, że i w tym roku Biało – Czerwone Iskry i Zespół Akrobacyjny „Orlik” zaprezentują możliwości swoich maszyn i umiejętności pilotów. Pierwsze rozmowy już się rozpoczęły.

Przygotowania do II Świdnik Air Festival trwają od wielu tygodni. Jeszcze w minionym roku został ustalony termin wydarzenia. Pokazy lotnicze odbędą się 8 i 9 czerwca.
– Pracę nad kolejną edycją rozpoczęliśmy niemal natychmiast po zakończeniu pierwszej. Wówczas doszło do rozmów z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i udało się nam uzyskać zgodę na organizację wydarzenia na terenie trawiastego lotniska – tłumaczy Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
W minionym roku ich latające show oglądały dziesiątki tysięcy gości. Organizatorzy Świdnik Air Festival mają nadzieję, że i w tym roku Biało – Czerwone Iskry i Zespół Akrobacyjny „Orlik” zaprezentują możliwości swoich maszyn i umiejętności pilotów. Pierwsze rozmowy już się rozpoczęły.
W przedsięwzięcie zaangażowanych jest wielu partnerów. Wśród nich znajdują się m.in. PZL-Świdnik, Port Lotniczy Lublin, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Navcom Systems Fly, Aeroklub Świdnik, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Urząd Miasta czy Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Zmieni się nieco formuła całego wydarzenia. Niedzielny program zostanie wzbogacony o koncerty gwiazd, które odbędą się po zakończeniu
części pokazowej. Już wiadomo, że na scenie wystąpią Organek, Ania Dąbrowska i Enej.
Nad przygotowaniem programu festiwalu ponownie czuwa zespół pod wodzą Mariusza Szymli i Roberta Zawady. Podobnie jak w minionym roku, widzowie będą mogli oglądać samoloty i śmigłowce na wystawie statycznej. Tym razem mają się na niej zaprezentować również te statki powietrzne, które będą brały udział w pokazach dynamicznych.
Rok temu bardzo duże wrażenie na publiczności zrobiły m.in. pokazy samolotów i sprzętu wojskowego. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem ich udział będzie jeszcze większy. – Zdajemy sobie sprawę, że dla widzów ta część jest bardzo atrakcyjna. Dlatego mocno pracujemy, żeby ją jeszcze wzbogacić – mówi A. Żurek.
W poniedziałek przedstawiciele ratusza i MOK odwiedzili bazy Biało – Czerwonych Iskier i Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”.
– Chcieliśmy podziękować obu formacjom za pokazy podczas pierwszej edycji Air Festival. Dostarczyli nam i publiczności niezwykłych przeżyć. Mamy nadzieję, że i w tym roku odwiedzą Świdnik – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.
– Oczywiste jest, że w przypadku obu formacji udział w pokazach lotniczych, jest regulowany odpowiednim rozkazem. Natomiast ciągle otrzymujemy od osób, które wybierają się do nas na czerwcowe pokazy, pytania o udział w nich obu zespołów. Liczymy, że już niedługo będziemy mogli potwierdzić taką informację – dodaje A. Żurek.

Artykuł przeczytano 3640 razy

Last modified: 1 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content