środa, 27 stycznia 2021r.

Gry lekarstwem na nudę

Autor: |

Ferie zimowe są w tym roku wyjątkowe. Aby nie nudzić się w tym okresie, świdnicka biblioteka rozpoczęła wypożyczanie gier do domu. W ofercie są planszówki i pozycje na konsolę PS4.

– Do tej pory oferowaliśmy gry na miejscu. Z okazji ferii postanowiliśmy udostępniać je naszym czytelnikom na dłużej. Można je wypożyczać z MediaStrefy oraz Oddziału dla Dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na konsolę posiadamy gry w kategoriach: 3+, 7+ i 16+. Popularnym tytułem jest „Wiedza to Potęga”, w której możemy zrobić turniej na kilku graczy – mówi Katarzyna Tabaczyńska z MediaStrefy.

Planszówki wypożyczymy w Oddziale dla Dzieci. Z ciekawych tytułów skorzystają nie tylko najmłodsi, ale również młodzież szkolna i ich rodzice.

– Polecam popularną „Carcassonne”, skierowaną do młodzieży szkolnej. Kolejnym tytułem jest „Belfedar”. To wymagająca i skomplikowana, utrzymana w mrocznym klimacie gra, w którą również zagrają starsi uczniowie. Nasi czytelnicy lubią też „Remika”, „Rummikub” i „Scrabble”, bo uczą i wzbogacają słownictwo. Dla osób lubiących skomplikowane rozgrywki polecam „Potwory w Nowym Jorku”. Kategoria wiekowa gry to 10+, jednak młodsi również sobie z nią poradzą. W naszych zbiorach znajdzie się również coś dla rodziców. Wiele zabawy przyniesie „Taboo” czy gra niewypowiedzianych słów – mówi Dorota Cioczek z Oddziału dla Dzieci.

Gry wypożyczane są na takich samych zasadach jak książki. Aby zabrać wybraną pozycję do domu, musimy posiadać kartę czytelnika.

– Chcemy, aby skorzystało z nich jak najwięcej osób. Będziemy je wypożyczać na 3 dni, maksymalnie do tygodnia. Należy pamiętać, aby oddawać je w komplecie. Jest to warunek do dalszego wypożyczania – dodaje D. Cioczek.

Biblioteka planuje wypożyczanie gier na stałe. Obecnie jest na etapie udostępniania ich do księgozbioru.

– Ferie są dobrym momentem, aby sprawdzić, czego oczekują nasi czytelnicy, w jakie gry chcą grać i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem. Chcemy się rozwijać w tym kierunku – tłumaczy D. Cioczek.

nat, fot. MPBP

Artykuł przeczytano 130 razy

Last modified: 7 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?