sobota, 24 lutego 2024r.

Grad goli w sparingu Świdniczanki

Autor: |

Kolejne spotkanie sparingowe zawodnicy Świdniczanki Świdnik Mały rozegrali na bocznym boisku stadionu miejskiego w Świdniku. Ich przeciwnikiem był zespół, który także występuje w lubelskiej klasie okręgowej – Sokół Konopnica. Podopieczni Pawła Pranagala pokonali rywali 8:3.

Świdniczanka zaczęła ten mecz od groźnego ataku, po którym sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Bartłomiej Mazurek, lecz nie udało mu się pokonać bramkarza. Pięć minut później, niespodziewanie to goście objęli prowadzenie, wykorzystując jeden z kontrataków. Po tym ciosie do pracy wzięli się świdniczanie, którzy za sprawą Piotra Wójcika, Marcela Pędlowskiego i Karola Kowalskiego wbili Sokołowi przed przerwą pięć bramek. Ponownie imponował skutecznością Wójcik, który zaliczył w tym meczu hattricka. Zaraz po zmianie stron Świdniczanka dołożyła jeszcze trzy bramki, a ich autorami byli Mateusz Wilk, Michał Ziemkiewicz i Piotr Skiba. W tym momencie w szeregach drużyny lidera lubelskiej okręgówki wkradło się zbyt duże rozprężenie. Piłkarze zaczęli popełniać proste błędy, co wykorzystali goście strzelając dwie bramki. Jednak z nich padła po rzucie karnym, a druga w wyniku kuriozalnego nieporozumienia przy wznowieniu gry w szesnastce. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla Świdniczanki.

– To był udany sparing. Strzeliliśmy osiem bramek, jednak moglibyśmy się pokusić o więcej. Martwią stracone bramki, a w szczególności sposób w jaki je traciliśmy. Mamy teraz okres przygotowawczy, w którym na takie błędy możemy sobie jeszcze pozwolić. Najważniejsze, żeby zdarzały się teraz, a nie podczas meczów ligowych. Wciąż ciężko trenujemy i nie możemy się już doczekać pierwszych spotkań ligowych – powiedział bramkarz Świdniczanki, Kacper Kowalczyk.

Świdniczanka – Sokół Konopnica 8:3 (5:1)

Bramki dla Świdniczanki: Piotr Wójcik x3, Marcel Pędlowski, Karol Kowalski, Mateusz Wilk, Michał Ziemkiewicz i Piotr Skiba

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski, Grzegorczyk, Pawłowski, zawodnik testowany II – Pędlowski, Orzędowski, Rusiecki, zawodnik testowany I – Wójcik, Mazurek, po przerwie Bednarek, Miazga, Wołodko, Ziemkiewicz, Wilk, Gadomski, Wójtowicz i Skiba.