poniedziałek, 10 maja 2021r.

Gotowanie po angielsku

Autor: |

Jak połączyć pasję do gotowania z rozwijaniem umiejętności językowych? Wystarczy wziąć udział w konkursie „School Chef – Szkolny Szef Kuchni”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Zabawa przeznaczona jest dla uczniów klas IV-VI ze Świdnika. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 maja.

– Naszym celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych dzieci, szczególnie komunikacyjnych oraz wyłonienie talentów kulinarnych i popularyzowanie gotowania czy pieczenia jako ciekawej formy spędzania czasu – mówi Magdalena Wnuczek, nauczyciel języka angielskiego, która organizuje konkurs z anglistą Łukaszem Wnuczkiem.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w językowo-kulinarnych zmaganiach? Trzeba nakręcić filmik (czas do 6 min., preferowany format mp4), w którym uczestnik przedstawia przyrządzanie potrawy i podaje na nią przepis, oczywiście w języku angielskim. Nagranie należy przesłać na adres e-mail: magdalena.wnuczek@sp5.swidnik.pl.

– Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę umiejętności językowe autora oraz jego kreatywność i pomysłowość kulinarną. Wyniki ogłosimy 17 maja. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki. Zachęcamy do zabawy – dodaje pani Magdalena.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku (edupage.org).

aw

Artykuł przeczytano 190 razy

Last modified: 28 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?