wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Gorąco przy basenach

Autor: |

baseny fabryczna

Choć na dworze mróz, przy ulicy Fabrycznej gorąco. Zima nie przeszkadza Warbudowi w pracach przy basenach. Właśnie powstają fundamenty kom­pleksu, na których zostanie osadzona miecka pływalni. Wielka budowa ma się zakończyć w lutym przyszłego roku.

Większość inwestycji w mieście jest “zamrożona” – czeka na lepszą pogodę. Tak jest np. na ulicy Go­spodarczej. Roboty pełną parą idą natomiast przy ulicy Fabrycznej. Tam powstaje nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne z wyczekiwa­nym przez mieszkańców komplek­sem basenów.

Warbud S.A. pracuje właśnie nad fundamentami. – Mówiąc potocz­nie „wychodzimy z ziemi” – tłuma­czy Mariusz Ruszowski, kierownik kontraktu Warbud SA. – Zima nam nie przeszkadza. Pracownicy mają ciepłe ubrania i posiłki. Używamy technologii elektronagrzewu, żeby beton odpowiednio wiązał i woda nie zamarzała. Możemy działać do 15 stopni poniżej zera.

– Prace przebiegają zgodnie z har­monogramem – potwierdza Maciej Olechnowicz z Urzędu Miasta.

Warbud, podpisując umowę z mia­stem na wybudowanie komplek­su sportowo-rekreacyjnego przy Fabrycznej, był przygotowany na prace w zimie. Czasu na zakończe­nie inwestycji nie ma zbyt wiele. Termin oddania obiektów mija w lutym przyszłego roku. Wykonawca umówił się z miastem, że zakończy budowę w 20 miesięcy od podpisa­nia umowy. Wiosnę i początek lata robotnicy przeznaczą na zamykanie stanu surowego kompleksu. Będzie już gotowa żelbetowa konstrukcja obiektu z drewnianą konstrukcją dachu. Druga połowa roku, to czas intensywnych prac na terenach ze­wnętrznych przeznaczonych pod budowę boisk oraz sportowych atrakcji. Na Fabryczną przyjadą naj­ważniejsze elementy, czyli baseny ze stali nierdzewnej oraz zjeżdżal­nie. Wewnątrz budynków robotnicy zajmą się pracami wykończeniowy­mi oraz m. in. wykonaniem instalacji uzdatniającej wodę basenową.

Za kompleks sportowo-rekreacyjny miasto zapłaci 52 mln zł. Mieszkań­cy dostaną pływalnię pod dachem z m. in. basenem o wymiarach 25 na 12,5 m, o głębokości od 1,20 do 1,80 m, pływalnią rekreacyjno – szkoleniową, o wymiarach ok. 12,5 na 7,50 m, saunami i 60-metrową zjeżdżalnią. Częścią obiektów bę­dzie również kompleks basenów “pod chmurką” przeznaczony dla dzieci i starszych użytkowników. Na jego terenie powstaną także boiska, plac sprawnościowy i siłownia ze­wnętrzna

rp

Artykuł przeczytano 1130 razy

Last modified: 4 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content