wtorek, 24 listopada 2020r.

Gladio z medalami

Autor: |

Świdnicki klub Gladio świętuje wielki sukces. 7 listopada, w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Europy MMA 2020. Nasze miasto reprezentowało trzech sportowców, którzy stanęli na podium.

Damian Krupa walczył w kategorii Junior do 61 kg oraz w ograniczonej formule senior (OFS) do 61 kg. Świdniczanin zajął 2. miejsce i zdobył wicemistrzostwo Europy. Marcin Błaziak, który również jest mieszkańcem naszego miasta, zwyciężył w kategorii OFS do 77 kg i zdobył tytuł Mistrza Europy. Paweł Grzeszczak, mieszkający na co dzień w Lubartowie, spróbował sił w kategorii OFS do 66 kg. Po zakończonej walce stanął na podium z tytułem wicemistrz Europy.

To nie jedyne sukcesy zawodników świdnickiego klubu. Marcin Błaziak może się również pochwalić Pucharem Polski oraz zwycięstwem Mistrzostw Polski MMA. Paweł Grzeszczak ma na koncie, między innymi, wicemistrzostwo Polski MMA oraz złoty medal ALMMA w Lublinie. Zawodników trenuje Wojciech Klimkiewicz.

Organizatorami mistrzostw byli: Amatorska Liga MMA, UKS Dragon Fight Club oraz Polski Związek MMA.