czwartek, 02 grudnia 2021r.

Gladiatorzy z medalami

Autor: |

Zawodnicy świdnickiego klubu GLADIO uczestniczyli w Mistrzostwach Europy amatorskiego MMA odbywających się w Kijowie na Ukrainie. Świdniccy gladiatorzy znaleźli się wśród dziewięciu osób reprezentujących Polskę na tej imprezie. Na Ukrainę polecieli Paweł Grzeszczak, Marcin Błaziak i Karol Borowiec.

Nasi fighterzy, jak zwykle, godnie reprezentowali kraj, stoczyli wspaniałe walki wyjeżdżając z mistrzostw z dwoma złotymi i dwoma srebrnymi medalami. Karolina Chłobuszewska zdobyła złoto kończąc dwie walki przed czasem dźwignią na rękę. Lara Fornal przywiozła z Ukrainy równie złoty medal, kończąc pierwszą walkę już w pierwszej rundzie przez ground and pound. Iwo Baraniewski wywalczył wicemistrzostwo w kategorii open, wygrywając pierwszą walkę w pierwszej rundzie przez ground and pound, drugą zaś przegrywając przez decyzję sędziego. Świdniccy zawodnicy dali równie świetne popisy umiejętności w ringu, co serca do walki.

– Paweł Grzeszczak przegrał przez decyzję sędziów z młodym, wysokim Czechem, po trzech rundach. Obaj zawodnicy zostawili na ringu całe zdrowie. Karol Borowiec walczył z zawodowym fighterem MMA z Białorusi. Karol pokazał świdnicki sznyt w pierwszej rundzie, obalając reprezentanta Białorusi i wygrywając pierwszą rundę na punkty. W drugiej przeciwnik wykorzystał okazję aby zalać Karola ciosami w parterze – relacjonuje Marcin Błaziak, który zdobył tytuł wicemistrza Europy.

Zawodnik występuje w kat. do 77 kg. Podczas mistrzostw w Kijowie stoczył trzy walki. Pierwszą wygrał przez duszenie trójkątne nogami, drugą zakończył przez dźwignię na rękę, trzecią zaś przegrał przez ground and pound.

–Walczyłem z reprezentantem Ukrainy, który przekonał się na własnej skórze co znaczy parterowa gra spod skrzydła Wojciecha Klimkiewicza. Zapiąłem w drugiej rundzie odwrotny trójkąt, niestety techniki wykończyć się nie udało i do Polski przywożę tytuł wicemistrza Europy – tłumaczy Marcin Błaziak.

W narożniku reprezentacji świdnickich zawodników stanęli trenerzy: Kamil Umiński i Karol Matuszczak.

Artykuł przeczytano 204 razy

Last modified: 18 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?