wtorek, 25 stycznia 2022r.

Gdzie pojechać na narty, aby móc bezpiecznie wypocząć?

Autor: |

Wszyscy narciarze, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na stoku, czy mają już w tym kilkuletnie doświadczenie, chętnie poszukują nowych miejsc, do których mogliby się udać na wypoczynek. Bez względu na to, gdzie dokładnie pojedziemy, musimy przede wszystkim zadbać o to, aby nasz urlop był bezpieczny.

Dobre przygotowanie do sezonu

Początkujący narciarze zwykle wybierają polskie stoki, gdzie mogą dodatkowo uczęszczać do różnego rodzaju szkółek jazdy. Ci zaś, którzy mają już niemałe doświadczenie w narciarstwie, chętnie szusują po zagranicznych stokach. Bez względu na to, gdzie właściwie pojedziemy, pamiętajmy, aby dobrze przygotować się do sezonu. Zanim wyjedziemy na stok, powinniśmy przede wszystkim:

  • sprawdzić, czy nasz sprzęt w dalszym ciągu nadaje się do użytku,
  • zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości odzież termiczną,
  • sprawdzić, jakie warunki panują na konkretnych stokach, zanim zaplanujemy urlop.

Niezapomnij o ubezpieczeniu!

Przygotowując się do sezonu narciarskiego, powinniśmy dodatkowo pomyśleć o zakupie polisy ubezpieczeniowej. Dzięki niej możemy pokryć koszty:

  • leczenia,
  • ratownictwa,
  • rehabilitacji,
  • odwołania wyjazdu.

Wielu narciarzy wyjeżdża na stok bez dodatkowego zabezpieczenia, jednak problem pojawia się w momencie, gdy ulegną oni wypadkowi. Jeśli przybywamy na urlopie zagranicą, to najczęściej będziemy musieli powyższe wydatki pokryć we własnym zakresie. Ostateczna suma kosztów może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Co prawda posiadacze karty EKUZ mają prawo do bezpłatnej opieki medycznej, jednak świadczenia w ramach państwowej służby zdrowia są mocno ograniczone.

Porównać i zakupić polisę możemy na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/0.html, gdzie znajdziemy najlepsze oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Dodatkowa polisa przyda się nam również podczas wyjazdu w polskie góry, gdyż może uchronić nas przed skutkami zgubienia bagażu czy kradzieży sprzętu narciarskiego.

Gdzie pojechać na narty?

Polisa ubezpieczeniowa, a także odpowiednie przygotowanie się do sezonu sprawią, że nasz zimowy wyjazd będzie w pełni bezpieczny. Pozostaje jednak pytanie, gdzie właściwie powinniśmy jechać, aby czerpać radość z szusowania? Ciekawy artykuł na temat rodzajów stoków narciarskich możemy znaleźć na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/rodzaje-wyciagow-narciarskich/380.html. Początkujący narciarze powinni wybierać niezbyt strome stoki, na których będą mogli szlifować swoje umiejętności. Dobrze, jeśli w ich pobliżu działa szkółka narciarska, w której w razie potrzeby można zasięgnąć kilku lekcji. Nieco bardziej doświadczeni mogą zaś wybierać bardziej ekstremalne stoki. Co ciekawe, wielbiciele narciarstwa nie muszą chować sprzętu do szafy wraz z początkiem marca – w bardzo wielu miejscach możemy szusować nawet i w kwietniu! Stok, na który zamierzamy się wybrać, warto więc dostosować również do pory roku. Niektóre stoki działają jedynie w ścisłym sezonie, inne zaś nawet jesienią oraz wiosną.

/REKLAMA/ 

Artykuł przeczytano 200 razy

Last modified: 2 grudnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?