poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Gdzie jest moja Ojczyzna?

Autor: |

Parafia pw. NMP Matki Kościoła oraz Akademia Młodzieżowa działająca w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zachęcają świdnickie rodziny do udziału w konkursie „Gdzie jest moja ojczyzna? Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Termin zgłoszeń mija 13 czerwca.

– Naszym celem jest  skłonienie młodszych i starszych do wspólnego spędzania czasu oraz podejmowania tematów patriotyzmu i tworzenia tradycji rodzinnych. Chcemy też budować w świadomości dzieci i ich bliskich pojęcia „ojczyzna”, odnoszącej się nie tylko do kraju, ale również do lokalnej historii – mówi Iwona Grzesiak, instruktor AM.

Zadaniem uczestników jest wykonanie filmu, zdjęcia, rysunku (w formacie A3 lub A4) albo napisanie krótkiego wiersza (można zgłosić więcej niż jedną formę). Ważne, aby prace przedstawiały bogatą historię Świdnika. Każde dzieło powinno być opisane. Należy podać imię i nazwisko lidera drużyny oraz pozostałych członków, tytuł pracy, e-mail oraz numer telefonu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca, do północy. Prace należy wysłać na adres e-mail: iwona.grzesiak@fsd.lublin.pl. Można je również dostarczyć do zakrystii kościoła albo zostawić w salce Akademii Młodzieżowej „Kafejka”.

Główną nagrodą jest voucher w wysokości 500 zł do Empiku. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca rodziny otrzymają atrakcyjne upominki. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 czerwca, podczas wieczoru „W służbie Ojczyzny”. Początek spotkania o godz. 19.00, w „okrąglaku”. Młodzież z Akademii zaprezentuje również reportaż filmowy poświęcony historii naszego miasta.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie rozpoczęcie konkursu: Gdzie jest moja ojczyzna? Tu wszędzie jest moja ojczyzna. (okraglykosciol.pl)

aw

Artykuł przeczytano 158 razy

Last modified: 2 czerwca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?