sobota, 24 lutego 2024r.

FlixBusem na Śląsk

Autor: |

24 listopada uruchomione zostało niezwykłe połączenie autobusowe Świdnika ze Śląskiem. Trasa przejazdu rozpoczyna się przy terminalu odlotów Portu Lotniczego Lublin, kończy w Katowicach. Po drodze autobus zatrzymuje się w Lublinie, Kraśniku, Sandomierzu, Tarnobrzegu, Mielcu, Tarnowie i Krakowie. Przewozy realizuje firma FlixBus.

– Lubelskie lotnisko już na etapie koncepcji zaplanowane zostało jako intermodalne, dlatego wspieramy wszelkie rozwiązania komunikacyjne przyjazne dla mieszkańców regionu. Cieszy nas, że dzięki temu połączeniu Port Lotniczy Lublin stanie się jeszcze bardziej dostępny dla mieszkańców Lubelskiego oraz województw ościennych – mówi Andrzej Gawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Autobusy FlixBus odjeżdżają spod terminalu Portu Lotniczego Lublin w poniedziałki oraz od czwartku do niedzieli o godz. 15.50, a dojeżdżają na miejsce do Międzynarodowego Dworca Autobusowego przy ul. Sądowej w Katowicach o godz. 23.40. Kursy z Katowic do Portu Lotniczego Lublin odbywają się w te same dni. Autobus wyrusza z dworca przy ul. Sądowej o godz. 7.20

– Port Lotniczy Lublin dołącza do naszej siatki połączeń. Dzięki temu pasażerowie z Lubelszczyzny zyskują łatwy dojazd do i z lotniska. Łączenie różnych środków transportu jest jednym ze sposobów rozwoju zrównoważonej mobilności. W naszej ofercie są w tej chwili wszystkie najważniejsze lotniska w Polsce i Europie. Mam nadzieję, że uruchomienie połączenia autobusowego będzie dodatkowym impulsem rozwoju nowych połączeń lotniczych z PLL – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

Zielone autokary FlixBus są wyposażone w Wi-Fi, pasy bezpieczeństwa, gniazdka do ładowania oraz WC. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić pod adresem: www.flixbus.pl/rozklady. Bilety można kupić online na stronie www.flixbus.pl lub za pomocą aplikacji FlixBus. Przy dokonywaniu rezerwacji z wyprzedzeniem bilety zwykle są dostępne w niższej cenie.

Artykuł przeczytano 1495 razy

Last modified: 1 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »