środa, 06 grudnia 2023r.

Fizyka na sportowo

Autor: |

Czy fizyka i sport mają ze sobą coś wspólnego? Zdecydowanie tak. Mogą to potwierdzić uczniowie klas 7 oraz 8 ze Szkoły Podstawowej nr 5, którzy w poniedziałek znaleźli odpowiedź na to pytanie.

Młodzież wzięła udział w wykładzie, który poprowadził dr Wiktor Parol. Naukowiec z instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk zaprosił na spotkanie pt. „Zastosowania fizyki w karate Kyokushinkay”. Teoretyczna prezentacja miała swoje odzwierciedlenie w praktyce. Omawiane zagadnienia były następnie demonstrowane na uczniach, którzy chętnie włączali się w fizyczno-sportowe łamigłówki. Okazało się, że sztuki walki wywołały niemałe zainteresowanie.

Młodzież miała okazję przekonać się na własnej skórze, że „fizyka jest wśród nas”. Stawy czy mięśnie, działające jak maszyny proste, to nic innego, jak właśnie ta dziedzina nauki. Z pewnością każdy wyszedł ze spotkania wzbogacony o potężną dawkę wiedzy, a niektórzy również z nowym hobby.

Przed uczniami kolejne, ciekawe spotkanie. Dr Wiktor Parol odpowie tym razem na pytanie „Czy naprawdę muszę zrezygnować ze smartphona, by ratować planetę?”.

Wykład odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Artykuł przeczytano 137 razy

Last modified: 31 października, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »