poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Fisz Emade Tworzywo już w sobotę

Autor: |

Wśród muzycznych wydarzeń, które proponuje Miejski Ośrodek Kultury, znalazł się koncert grupy Fisz Emade Tworzywo. Zespół wystąpi na deskach sali widowiskowej 18 marca. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Grupa Fisz Emade Tworzywo powstała w 2002 roku z inicjatywy braci Waglewskich. Piotr „Emade” Waglewski to producent muzyczny i instrumentalista, Bartosz „Fisz” Waglewski – raper oraz wokalista. Zespół może pochwalić się wydaniem 10 płyt, które utrzymane są w stylistyce hiphopowej i około hiphopowo-elektronicznej.

Jednym z największych dokonań zespołu jest wydana w 2014 roku płyta „Mamut”. Uzyskała status platynowej, jest „laureatką” Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa, a przez wielu dziennikarzy muzycznych uznana za płytę roku.

– Chociaż trudno mi określić gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiałaby tak, a być może w ogóle nie byłoby nas na scenie muzycznej, gdyby nie hip-hop lat 90. i muzyka takich grup, jak Tribe Called Quest i Beastie Boys – mówi Fisz.

Bilety można nabyć w kasie kina “Lot” i na stronie internetowej https://biletyna.pl/event/view/id/300933

Artykuł przeczytano 980 razy

Last modified: 15 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »