czwartek, 02 grudnia 2021r.

Fiona u przedszkolaków

Autor: |

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolach nr 2 i 3 odbyły się spotkania z niezwykłymi gośćmi. Maluchy z obu placówek odwiedziła Majka Gulanowska ze Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami, która przybyła do dzieci z suczką Fioną.

Wizyta to kontynuacja współpracy, jaką przedszkola nawiązały we wrześniu ze stowarzyszeniem. Była także formą podziękowania za dary zebrane przez dzieci i przekazane na rzecz podopiecznych stowarzyszenia, przebywających w domach tymczasowych. W przedszkolnym ogrodzie najmłodsi mogli pobawić się z psiakiem, co sprawiło im wiele radości, ale też wzbogacić swoją wiedzę na temat bezdomnych zwierząt. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób można pomóc bezpańskim czworonogom. Pani Majka opowiedziała im, co zrobić, by adoptować psa, jak go oswoić i dobrze się nim opiekować. 

– To nie pierwsza forma uwrażliwiania przedszkolaków na potrzeby zwierząt. W ubiegłym roku szkolnym w obu placówkach zbieraliśmy karmę, ciepłe pledy i koce, a także akcesoria  dla bezdomnych psów i kotów, którym pomocy udzielają świdniccy weterynarze. W ten sposób najmłodsi uczą się też odpowiedzialności i szacunku do zwierząt – mówi Renata Wójcik, dyrektor Zespołu Przedszkoli nr 1, w skład którego wchodzą P nr 2 i P nr 3.

Niebawem dzieci wraz z Moniką Samborską, koordynatorką przedszkolnej akcji, odwiedzą zaprzyjaźnioną przychodnię weterynaryjną, by z bliska poznać pracę weterynarza. Natomiast wczesną wiosną placówki planują kolejną zbiórkę i następną wizytę wolontariuszy.

ow, fot. ZP nr 1

Artykuł przeczytano 222 razy

Last modified: 22 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?