poniedziałek, 20 maja 2024r.

Finisaż już w piątek

Autor: |

Jeszcze tylko przez kilka dni w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury dostępna będzie wystawa „Batik” Małgorzaty Bochenko. Z artystką spotkamy się 27 stycznia, o godz. 18.00. Finisaż będzie doskonałą okazją do poznania jej twórczości, zgłębienia tajemnic powstawania eksponowanych prac oraz rozmów o sztuce.

Świdniczanka z zawodu jest lekarzem dentystą, a od kilku kadencji zasiada w Komisji Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie. Swoje dzieła wystawia najczęściej w lubelskiej Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej Klubu Lekarza. Uczestniczy w imprezach ogólnopolskich, na przykład Plenerze Malujących Lekarzy czy dorocznej Wystawie Malujących Lekarzy w Łodzi. Brała też udział w świdnickich „Prezentacjach”, gdzie kilkakrotnie otrzymała nagrody i wyróżnienia. Uczęszcza na zajęcia grupy plastycznej „Pod Błękitną Paletą”, funkcjonującej w MOK pod okiem instruktorki Renaty Szurygi.

– Malować lubiłam zawsze, ale dopiero kiedy przeszłam na emeryturę, mogę poświęcić więcej czasu na realizację tej pasji. Stosuję różne techniki malarskie, najbardziej odpowiada mi jednak suchy pastel i akwarela. Ostatnio próbowałam swoich sił w batiku, czego efektem będzie  wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury – wyjaśnia Małgorzata Bochenko.

Ekspozycja w Galerii „Za Szybą” dostępna będzie do 29 stycznia, w godzinach pracy MOK.

aw

Artykuł przeczytano 873 razy

Last modified: 24 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content