sobota, 24 lutego 2024r.

Filia nr 3 w nowym miejscu

Autor: |

Można powiedzieć, że Filia nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej nie ma szczęścia do pomieszczeń, w których mogłaby prowadzić działalność. W ciągu ostatnich lat przenosiła się kilkakrotnie, a teraz czeka ją kolejna przeprowadzka. Wygląda jednak na to, że w nowym miejscu zostanie na dłużej.

Filia nr 3 powstała z połączenia placówek – nr 4 (przez kilka lat mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 7, potem w SP nr 3 – przyp. red.) i nr 3 (dawniej znajdowała się w świdnickim szpitalu – przyp. red.). Przez ostatni rok czytelnicy z osiedla Wschód mogli z niej korzystać dzięki uprzejmości parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, która udostępniła „Trójce” swoją przestrzeń. Przyszedł jednak czas na zmiany.

– Chciałbym podziękować księdzu, który przygarnął nas na ten rok. Zrobił nam tym ogromną przysługę.  Niestety nie może dłużej udostępniać nam miejsca. Po covidzie działalność wróciła do normalności również w parafiach. Dochodziło do takich paradoksów, że parafia musiała wynajmować salę na organizowane spotkanie, bo my korzystaliśmy z ich pomieszczenia – mówił podczas sesji Rady Miasta Piotr Jankowski, dyrektor MPBP. 

Biblioteczna filia na osiedlu Wschód obsługuje ponad 400 czytelników. Mogą odetchnąć z ulgą, bo „Trójka” zostanie w tej części miasta. Przeniesie się zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej, bo do lokalu po dawnym sklepie Groszek.

– Najważniejsze w tym obiekcie jest to, że jest własnością gminy, więc będziemy mieli zapewnioną stabilizację. Możemy działać, inwestować. Atutem nowego lokalu jest także przylegająca do niego działka. Liczę na to, że wykorzystamy ten potencjał do naszej działalności tak, jak robimy to w przypadku Filii nr 1 przy ul. Ratajczaka – dodał P. Jankowski.

Przeprowadzka do nowej lokalizacji już się rozpoczęła. W minionym tygodniu przewiezione zostały meble. Ten tydzień ma być natomiast przeznaczony na przetransportowanie bibliotecznego księgozbioru. Filia nr 3 powinna wznowić działalność jeszcze w tym miesiącu.

af

Artykuł przeczytano 882 razy

Last modified: 3 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »