piątek, 23 lutego 2024r.

Ferie z biblioteką

Autor: |

Już niebawem uczniowie rozpoczną zimową przerwę od nauki. Jak będą ją mogli spędzić, podpowiada Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, która dla swoich młodych czytelników przygotowała różnego rodzaju zajęcia, seanse filmowe, konkursy i warsztaty.

– „Ferie w Bibliotece”, nasza coroczna akcja, tym razem odbędą się w dniach 16-27 stycznia, w siedzibie głównej oraz w każdej z naszych filii. Program jest bardzo bogaty i zróżnicowany, więc na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zachęcamy do czynnego udziału w atrakcjach przygotowanych przez naszych bibliotekarzy. Wszystkie są bezpłatne, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują jednak zapisy, kto pierwszy ten lepszy – mówi Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

W bibliotece przy ul. Niepodległości 13 będzie można, między innymi, zagrać w planszówki, obejrzeć filmy, zostać mistrzem parkietu oraz sprawdzić swoje wiadomości na temat świata Harry`go Pottera (nr tel. 512 777 553, 81 751 28 04). Przygotowano również ofertę dla fanów gier na PlayStation „Granie za czytanie”! W wygodnych fotelach po 15 minutach czytania (ani chwili dłużej, czas odmierzany starannie) będzie można zagrać w najnowszą FIFA 2023. Dla młodych dorosłych są również seanse filmowe z bogatej oferty MediaStrefy. Dla tych co lubią ruch, dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3, w galerii ustawiony zostanie stół do ping ponga.

Filia nr 1, znajdująca się przy ul. Ratajczaka 7, proponuje, na przykład „Królewską kawiarenkę”, czyli spotkania z książką, warsztaty plastyczne, rolowany poniedziałek – zabawy plastyczne z wykorzystaniem rolek po papierze, zaginiony czwartek- zabawy detektywistyczne połączone z kalamburami (nr tel. 506 026 165).

W Filii nr 2, mieszczącej się przy ul. Piłsudskiego 6a, dzieci zrobią maski karnawałowe, wezmą udział w warsztatach programowania i kalamburach literackich, zagrają w planszówki (nr tel. 506 025 351).

Filia nr 3, jeszcze oficjalnie nie otwarta, ale zaprasza do swojej nowej siedziby, przy ul. gen. S. Maczka 3, na gry planszowe oraz warsztaty kreatywne, podczas których będzie można wykonać, na przykład, skarpetkowe krasnale, zimowy witraż i kartkę walentynkową (nr tel. 690 454 990). 

Z oferty biblioteki mogą skorzystać dzieci w wieku od 8. roku życia oraz młodzież, będące czytelnikami biblioteki, tj. posiadającymi aktywne konto biblioteczne. Szczegółowy program zajęć oraz regulamin uczestnictwa dostępne są na stronie https://bibliotekaswidnik.pl/aktualnosc-124-ferie_2023_w_bibliotece.html

Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

aw, fot. archiwum MPBP

Artykuł przeczytano 1052 razy

Last modified: 4 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »