poniedziałek, 20 maja 2024r.

Fantastyczny weekend!

Autor: |

Gry, modele, figurki do tego konkursy, turnieje, prelekcje, wykłady i niekończące się rozgrywki. W budynku II LO ponownie spotkali się miłośnicy fantastyki na dwunastym już Świdkonie. Jeszcze można do nich dołączyć.

Już od rana gmach II LO tętni życiem. Na sobotę i niedzielę zamienił się w pole gier planszowych, miejsce wykładów i arenę turniejową, stał się centrum fantastycznego życia. Na XII Świdkon zjechali się nie tylko świdniczanie ale również mieszkańcy Lublina i nie tylko.

– Na Świdkonie jestem trzeci raz. Dzisiaj zabrałem również przyjaciół – mówi Michał Gałązka z Lublina. – Każdy z nas interesuje się czymś innym, ale jakoś się dogadujemy. W planie mamy dwa wykłady, oglądanie modeli, udział w turniejach i oczywiście chcemy pograć w planszówki.

Z tych ostatnich, uczestnicy imprezy, mogą skorzystać w specjalnie przygotowanej wypożyczalni. W tym roku motywem przewodnim imprezy jest Quest. Uczestnicy dobrali się w drużyny, a ich celem jest zdobycie pucharu Świdkonu. Oczywiście podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć gier RPG czy LARP. Organizatorzy zaprosili również na wykłady, prelekcje i prezentacje. Chętni mogą zagrać w pokazywanki, turniej trójmagiczny, Animcowe Kalambury czy Wiedzówki z Anime. Do wyboru są również konkursy serialowe, dźwiękowo – muzyczne inspirowane Star Wars oraz wiedzówki z „Przyjaciół” a nawet „Kapitana Bomby”.

Jutrzejsze wydarzenia rozpoczną się o 10.00. Uczestnicy Świdkonu wezmą udział w konkursach . Wybiorą się także na „Animcową screenówkę”, „Fantastyczną rzeczywistość” lub „Fenomen Critical Role”. Ostatni dzień konwentu zwieńczy turniej „Familiada”. Zmierzą się w nim dwie drużyny, które podczas całej imprezy zebrały największą ilość punktów. Najlepsi wyjadą z konwentu z pucharem Świdkonu.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Fantastyki Obelisk, który działa pod skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Artykuł przeczytano 3718 razy

Last modified: 30 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content