sobota, 20 lipca 2024r.

Fałszywi wolontariusze

Autor: |

Choć finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy budzi wiele pozytywnych emocji, nie brakuje osób, chcących wy­korzystać dobre serca ludzi. Świdnicki sztab WOŚP otrzymał właśnie informację o incydencie, do którego doszło w po­niedziałek, gdy do jednego ze świdnickich mieszkań zapu­kali oszuści.

Zdarzenie miało miejsce w centrum miasta. Osoby podające się za wo­lontariuszy orkiestry, zbierały pie­niądze w jednym z bloków, jeszcze przed rozpoczęciem 27. finału. Świd­nicki sztab apeluje do mieszkańców o czujność i przypomina, że kwesta zaczyna się dopiero w niedzielę, o godz. 7.00 rano.

– Wolontariusze zostali pouczeni, że mogą kwestować wyłącznie na ulicach Świdnika lub w budynku Centrum Kultury, gdzie znajduje się siedziba sztabu. Wiedzą też, że nie mogą odwiedzać domów czy miesz­kań – mówi Anna Broda, szefowa świdnickiego sztabu.

Każdy z nich będzie miał przy sobie imienny identyfikator ze zdjęciem, numerem, znakiem holograficznym oraz pieczątką, zawieszony na fiole­towej smyczy z logo WOŚP i napisem „27. finał”. Na puszce, do której chętni wrzucą pieniądze, również znajduje się napis „27. finał” wraz z datą oraz charakterystyczną grafiką.

– Puszki są zaplombowane w pięciu miejscach tzw. banderolami, a także oklejone taśmą i folią na wypadek deszczu czy śniegu. Zwróćmy rów­nież uwagę na ubranie wolontariu­szy. Każdy z nich powinien mieć na sobie fioletowy komin z logo WOŚP – dodaje A. Broda.

Artykuł przeczytano 1944 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content