niedziela, 19 maja 2024r.

Eryk Ceglarz podpisał kontrakt z Avią

Autor: |

MKS Avia Świdnik potwierdził transfer nowego piłkarza. Jest nim 22-letni Eryk Ceglarz, który podpisał z klubem 1,5-roczny kontrakt.

Ceglarz pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorach Solavii Grojec, a później w Unii Oświęcim, skąd trafił do Cracovii Kraków. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Sole Oświęcim, gdzie pięciokrotnie pokonał golkiperów rywali. Jedną z bramek strzelił właśnie w meczu z Avią, w którym zanotował również asystę.
Nowy nabytek żółto-niebieskich to zawodnik mogący grać zarówno na skrzydle, jak i w ataku. W Świdniku dał się już poznać występując we wszystkich sparingach przed nadchodzącym sezonem. Udało mu się trafić do siatki rywali zarówno w meczu z Podlasiem Biała Podlaska, gdzie dołożył także dwie asysty, jak i w sparingu z Granitem Bychawa.
– Znałem tę drużynę bardzo dobrze z ligi. Mam tu kilku znajomych, stąd wiem, jak dobrze klub jest poukładany organizacyjnie. Zarówno to, co usłyszałem wcześniej, jak i to, co zobaczyłem na własne oczy, skłoniło mnie do podpisania kontraktu z Avią. Duże znaczenie miała również postać Łukasza Mierzejewskiego. To młody, ambitny trener, który ma cenne doświadczenie z boiska i przekłada to na swoją pracę. Wiele mogę się od niego nauczyć – mówi Eryk Ceglarz i dodaje: – Moim atutem jest szybkość. Będę chciał dawać drużynie dużo w akcjach ofensywnych oraz, jeśli będzie taka potrzeba, w defensywie. W dotychczasowej przygodzie z piłką najczęściej grałem na „szpicy” i tam czuję się najlepiej, jednak gdy jestem przesuwany na skrzydło, lewe czy prawe, również dobrze mi się tam gra.
– Jesteśmy zadowoleni, iż udało nam się sfinalizować sprawy formalne związane z transferem Eryka Ceglarza do Avii – komentuje Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik. – W minionym sezonie grał na wypożyczeniu w Sole Oświęcim, gdzie był wyróżniającą się postacią. Obserwowaliśmy go i już zimą próbowaliśmy pozyskać do naszego klubu. Eryk jednak chciał pomóc swojej drużynie w utrzymaniu się w lidze i został w Oświęcimiu na rundę wiosenną. W okresie przygotowawczym do sezonu zaprosiliśmy go na testy. Ostatnie mecze sparingowe z jego udziałem, w których zanotował bramki i asysty, utwierdziły nas w przekonaniu, że to zawodnik z dużym potencjałem. Wciąż może wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Wierzymy, że będzie stanowił o sile ofensywnej naszego zespołu w przyszłym sezonie.

mo

Artykuł przeczytano 1717 razy

Last modified: 29 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content