niedziela, 26 kwietnia 2026r.

Eko na placu

Autor: |

Naturalna żywność, kosmetyki, rękodzieło. Wszystko ekologiczne i w centrum Świdnika. Już 12 września w naszym mieście odbędzie się druga edycja Eko Targu. Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia.

Pierwszy ekologiczny targ na pl. Konstytucji 3 maja przyciągnął wielu mieszkańców. Wydarzenie odbyło się pod koniec maja minionego roku. Na straganach ustawionych w centrum miasta, świdniczanie mogli znaleźć wszystko, co ekologiczne i naturalne. Nie brakowało żywności, kosmetyków, drobnych wyrobów rękodzielniczych. Wystawcy nie mogli również narzekać na brak chętnych do obejrzenia i zakupu ich towarów. Ekologicznemu targowi towarzyszyły również występy artystyczne.

Już po pierwszej edycji wiadomo było, że wydarzenie powinno odbyć się ponownie. – W minionym roku chcieliśmy sprawdzić jak świdniczanie przyjmą taki targ. Okazało się, że to był strzał „w dziesiątkę”. Stąd decyzja o przygotowaniu kolejnej edycji – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Już wiadomo, że drugi Eko Targ odbędzie się 12 września. Został zaplanowany również na pl. Konstytucji 3 maja. W programie oprócz możliwości zaopatrzenia się w naturalne produkty, będą też atrakcje i animacje dla dzieci, oraz koncert Sary Kordowskiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą wystawić w Świdniku swoje wyroby.

– Jeśli jesteś producentem ekologicznych produktów, rękodzieła bądź eko kosmetyków, zapraszamy do udziału. Zapewniamy miejsce, namiot i stoły, a przede wszystkim świetną atmosferę – zachęcają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy rjakubow@e-swidnik.pl.

 

Artykuł przeczytano 1733 razy

Last modified: 12 sierpnia, 2020

Zmień język »
Przejdź do treści