poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Egzamin ósmoklasisty – uczniowie poznali wyniki

Autor: |

W piątek uczniowie, którzy w maju przystąpili do egzaminów zwieńczających naukę w szkole podstawowej, poznali swoje wyniki. W całej Polsce sprawdzian wiedzy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego napisało 357 060 osób. Jak informuje, Centralna Komisja Egzaminacyjna, ósmoklasiści uzyskali z polskiego średnio 60 procent, z matematyki – 47 procent, z angielskiego – 66 procent, a z niemieckiego – 49 procent.

W Świdniku egzamin ósmoklasisty zdawały 373 osoby. Z języka polskiego młodzi świdniczanie uzyskali średnio 66 procent, z matematyki – 58 procent, a z języka angielskiego, który wybrało 371 osób, 78 procent. Wśród uczniów z naszego miasta znalazły się też osoby, które zdecydowały się napisać testy z innych języków obcych. Hiszpański wybrała jedna osoba, natomiast niemiecki – dwie.

W powiecie świdnickim sprawdzian za zakończenie VIII klas napisało łącznie 640 uczniów. Ich średnie wyniki przedstawiają się następująco: j. polski – 62 procent, matematyka – 52 procent, j. angielski – 70 procent.

Już w poniedziałek wyniki poznają również maturzyści. Swoje wyniki będą mogli sprawdzić od godz. 8.30, na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Artykuł przeczytano 979 razy

Last modified: 3 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?