wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Dzień Dinozaura

Autor: |

To nietypowe święto szczególnie chętnie obchodzą najmłodsi, zafascynowani prehistorycznymi stworzeniami. 26 lutego, w Przedszkolu nr 4 również nie zabrakło zajęć związanych z gadami, które żyły na Ziemi setki milionów lat temu.

– W naszej placówce od kilku lat ten dzień wiąże się z różnymi ciekawymi działaniami. Pomysł wypłynął od samych dzieci, które bardzo interesuje temat dinozaurów i często poruszają go w czasie pobytu w przedszkolu. Staramy się, by co roku świętować inaczej. Były już, między innymi, makiety świata dinozaurów, konkurs na grupowego dinozaura, samodzielnie przygotowane maski czy fotobudka. Inspiracji szukamy w Internecie, na grupach dla nauczycieli, a czasami pomysły przychodzą zupełnie niespodziewanie, na przykład na zakupach – mówi Ewelina Guz, która przedszkolny Dzień Dinozaura organizuje z Katarzyną Przybysz.

W tym roku do projektu dołączyły również Anna Skrzetuska i Aleksandra Paradowska, a głównym działaniem w każdej grupie było przygotowanie dinozaurów z masy solnej, które dzieci ozdabiały według własnych koncepcji. W grupach prowadzonych metodą Marii Montessori odbyła się Druga Wielka Lekcja o historii życia na Ziemi, kilka innych zespołów poruszyło temat prehistorii i pracy paleontologa. Przedszkole odwiedziło także mobilne planetarium, w którym dzieci obejrzały krótką animację o dinozaurach.

– Ważne jest, że przedszkolaki mają okazję do współpracy i dzielenia się pomysłami, a wszystkie działania wykonują samodzielnie – dodaje pani Ewelina. – Podczas zajęć pojawiło się też wiele ciekawych scenariuszy obchodów Dnia Dinozaura, na przykład gimnastyka z dinozaurami i sensoryczne prace plastyczne.

Do działań „Czwórki” dołączyło również Przedszkole nr 6, wchodzące w skład ZP nr 2. Maluchy, pod opieką swoich nauczycielek, udały się na niezwykłą wędrówkę, poznając prehistoryczne zwierzęta. Przygotowały również „jurajskie parki”, w których znalazły się wykonane przez nie zabawki-dinozaury, albumy, plakaty, a także książki o dinozaurach.

ow, fot. P nr 4.

Artykuł przeczytano 306 razy

Last modified: 1 marca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?