sobota, 24 lutego 2024r.

Dzielić się życiem

Autor: |

Znamy wyniki kolejnej akcji Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik, która odbyła się z okazji imienin patronki parafii pw. Św. Kingi. W niedzielę, 24 lipca, do ambulansu lubelskiego RCKiK zaparkowanego przed kaplicą przy ul. Klonowej 16A zgłosiło się 29 osób.

-Krew oddały 24 osoby, w tym 3 zrobiły to po raz pierwszy. Pozyskaliśmy 10,8 l bezcennego płynu. To był najlepszy prezent, jaki świdniczanie mogli podarować innym z okazji imienin Św. Kingi – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Łącznie w czerwcu i lipcu zorganizowano pięć akcji, w których udział zdeklarowało 139 chętnych. 99 z nich oddało ponad 44 l krwi. Kolejnych 40 świdniczan uczestniczyło w zbiórkach w RCKiK w Lublinie, oddając 18 l bezcennego leku.

-Okres wakacyjny to czas wyjazdów, a co za tym idzie również wielu wypadków i zwiększonego zapotrzebowania na krew. Liczy się każda kropla, więc dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w nasze działania. Słowa podziękowania kierujemy  również do patronów honorowych i fundatorów upominków: burmistrza Waldemara Jaksona, starosty Łukasza Reszki i Mariana Króla, przewodniczącego Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ “Solidarność”,  a także do ekipy RCKiK w Lublinie za ciężką pracę i sprawne przeprowadzenie akcji oraz Stowarzyszenia Św. Kingi i księży z parafii za pomoc w promowaniu  i organizacji niedzielnej zbiórki – dodaje A. Słotwiński.

Następna okazja do czynienia dobra już 5 sierpnia. Czerwony ambulans zaparkuje przed bramą PZL-Świdnik. Zainteresowani będą się mogli zgłaszać w godz. 8.00-12.00.  

aw

Artykuł przeczytano 830 razy

Last modified: 29 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »