poniedziałek, 20 maja 2024r.

Dzieci uczą rodziców

Autor: |

Wystartowała ogólnopolska akcja „Dzieci uczą rodziców”. Jej celem jest wsparcie edukacji najmłodszych. Przedsięwzięcie dotarło również do Świdnika. Bierze w nim udział Szkoła Podstawowa nr 3.

– Zdecydowaliśmy się na dołączenie, ponieważ po zapoznaniu się z materiałami, akcja wydała nam się angażująca i uświadamiająca. Chętnie przystąpili do niej również nauczyciele i rodzice – mówi Beata Fidecka, wicedyrektor SP3. – Pierwsza lekcja odbyła się 8 listopada i wzięła w niej udział setka dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Tematem, w związku ze zbliżającą się rocznicą, była Niepodległa Polska.
Projekt prowadzi Centrum Rozwoju Lokalnego (CRL). Zgłoszone do niego placówki co miesiąc będą otrzymywać materiały edukacyjne. Dzieci poszerzą swoją wiedzą o bezpieczeństwie w szkole i poza nią, w ruchu drogowym oraz w internecie. Na zajęciach poruszone zostaną tematy związane z ekologią, historią czy astronomią. Nie zabraknie również lekcji o sporcie i zasadach zdrowego trybu życia. W praktyce każde spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza, zakłada wykorzystanie przez nauczycieli wiedzy własnej oraz materiałów otrzymanych od CRL do wprowadzenia uczniów w tematykę zajęć. W drugiej części, na uczestników będą czekać przygotowane przez organizatora kolorowanki, łamigłówki oraz rebusy, które dzieci zabiorą do domu i zachęcą rodziców do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji. Przewidziano również konkursy z nagrodami.
Akcja odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i potrwa przez cały rok szkolny 2019/2020.
ao, fot. SP nr 3.

Artykuł przeczytano 1966 razy

Last modified: 13 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content