wtorek, 25 stycznia 2022r.

Drudzy w Białymstoku

Autor: |

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik przygotowują się do drugiej rundy zasadniczej sezonu 2021/2022 w TAURON 1. Lidze. Jeszcze przed nowym rokiem uczestniczyli w I Memoriale Franciszka Milczuka w Białymstoku. Świdniczanie zajęli w nim drugie miejsce.

Poza zespołem prowadzonym przez Witolda Chwastyniaka w memoriale uczestniczyły dwie drużyny z pierwszej ligi – Legia Warszawa i KPS Siedlce, a także gospodarze, BAS Białystok, występujący w drugiej lidze.

W pierwszym dniu turnieju jako pierwsi na parkiet wyszli gospodarze, którzy zmierzyli się z KPS Siedlce. Niespodziewanie ten pojedynek okazał się bardzo zacięty. BAS wygrał pierwszego seta i niewiele zabrakło, by zwyciężył także w drugim. Ostatecznie lepsi okazali się jednak siedlczanie.

W drugim spotkaniu Polski Cukier Avia Świdnik zagrał z ligowym rywalem, Legią Warszawa. Każdy set był zupełnie inny. Raz wygrywała Legia, a w kolejnym Avia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie break. W nim skuteczniejsi byli żółto-niebiescy.

Dzień później najpierw rozegrano mecz o trzecie miejsce, w którym Legia Warszawa pokonała BAS Białystok 3:1, zaś po nich wyszli na parkiet siatkarze Avii i KPS Siedlce, by rozegrać finał memoriału. Tym razem siedlczanie nie pozostawili siatkarzom ze Świdnika złudzeń i wygrali bez straty seta.

– Turniej typowo szkoleniowy. Potrzebowaliśmy utrzymać rytm grania podczas przerwy świąteczno-noworocznej. Sama przerwa była nam trochę na rękę, bo mogliśmy podleczyć urazy. W Białystoku miałem do dyspozycji tylko dwóch przyjmujących i ani jednego atakującego. Poza Bartkiem Żywno wszyscy powinni być do mojej dyspozycji na ligę. W turnieju na pozycji atakującego zagrał Konrad Machowicz. W drugim meczu zabrakło już nieco sił, bo jak mówię, graliśmy praktycznie gołą szóstką – powiedział trener, Witold Chwastyniak.

Wyniki i końcowa klasyfikacja I Memoriału Franciszka Milczuka, rozegranego w Białymstoku:

Mecze półfinałowe:

BAS Białystok – KPS Siedlce 1:3 (25:17, 24:26, 19:25, 23:25)

Polski Cukier Avia Świdnik – Legia Warszawa 3:2 (20:25, 25:15, 16:25, 25:19, 15:10)

Mecz o 3. miejsce:

BAS Białystok – Legia Warszawa 1:3 (23:25, 17:25, 25:20, 23:25)

Mecz o 1. miejsce:

KPS Siedlce – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:23, 25:15)

Klasyfikacja końcowa:

1. KPS Siedlce,

2. Polski Cukier Avia Świdnik,

3. Legia Warszawa,

4. BAS Białystok.

Kadra Polskiego Cukru Avii Świdnik podczas turnieju w Białymstoku: Jakub Guz, Tomasz Kuś, Kamil Durski, Łukasz Walawender, Konrad Machowicz, Jakub Urbanowicz, Szymon Seliga, Kamil Kosiba, Łukasz Kalinowski, Rafał Obermeler, Przemysław Toma, Mateusz Siwicki.

fot. Gorbaczewska Photography

Artykuł przeczytano 138 razy

Last modified: 3 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?