poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Drogowe inwestycje w pełni

Autor: |

Mimo wakacji, nie ustają prace przy najważniejszych dla mieszkańców inwestycjach.

Trwa modernizacja na jednej z najstarszych ulic osiedla Wschód. Ul. Witosa powstaje w pełnej infrastrukturze. Wykonawca wykonał już prace rozbiórkowe i obecnie kończy roboty branżowe.

– Mimo wielu głosów ze strony mieszkańców, ul. Witosa jest najbliższa zakończeniu. Do wykonania została już właściwie część drogowa, która będzie realizowana pod koniec lipca i w sierpniu – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Koszt inwestycji to blisko 2,2 mln zł.

Na szczycie letniej listy inwestycji znajduje się również ul. Działkowca. Ulica ma liczyć ponad 900 m i być w pełnej infrastrukturze.

– W tej chwili ul. Działkowca jest na etapie prac drogowych. Myślę, że to kwestia dwóch miesięcy i jej budowa zostanie zakończona – dodaje zastępca burmistrza.

Nieco więcej czasu, bo do końca 2023 roku, zajmie realizacja ul. Chryzantemowej. Budowa blisko 500-metrowego odcinka polepszy warunki drogowe przy cmentarzu parafialnym. Połączy też ul. Wyszyńskiego i Gospodarczą, co otworzy drzwi kolejnym inwestycjom.

– To będzie główna ulica z dużym parkingiem. Jej budowa zmieni trochę postrzeganie tego terenu. Dotąd na cmentarz wchodziliśmy przede wszystkim od strony ul. Wyszyńskiego. Kiedy powstanie ul. Chryzantemowa, to właśnie od niej będzie wiodło główne wejście. Ze względu na powstający przy niej parking myślę, że będzie to naprawdę wygodne – mówi M. Dmowski. 

Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 5,27 mln zł. Część inwestycji zostanie dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022. Wysokość dotacji wynosi 1,348 mln zł i będzie to dofinansowanie budowy ulicy.

Prace ruszyły także na ul. Drewnianej, która otworzy południową część miasta na nowe inwestycje. 

– Wykonawca jest już na placu budowy. Narzuciliśmy mu bardzo krótki czas, bo chcemy, by ta ulica była skończona do końca roku – tłumaczy Marcin Dmowski. Dodaje: – To potężna inwestycja. Tam też zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna, o którą wnioskowali mieszkańcy.

Wakacyjny czas miasto wykorzystuje również na prace przy drogach gruntowych. W ramach I edycji programu P. K. Pegimek przeprowadził już modernizację 40 takich ulic.

– Do września chcemy skończyć kolejnych 20 ulic – dodaje M. Dmowski.

af

Artykuł przeczytano 460 razy

Last modified: 27 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »