poniedziałek, 20 maja 2024r.

Dobroczynny bal Usarza

Autor: |

Członkowie Świdnickiego Klubu Motocyklowego Usarz, sympatycy jednośladów, przyja­ciele klubu i miłośnicy dobrej zabawy spotkali się w minioną sobotę, by przy okazji karna­wałowego Balu Dobroczynności zdobyć pieniądze na cel charytatywny. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na wsparcie Stowarzyszenia Dąb, działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie.

– Bal świdnickich motocyklistów odbył się już po raz czwarty. Za każdym razem datki trafiają do in­nej instytucji zajmującej się opieką społeczną. Z licytacji, loterii i do­browolnych opłat za pamiątkowe zdjęcia na motocyklach zebraliśmy 7 022 zł. Pieniądze trafią do Krze­simowa – mówi Bartłomiej Pejo, prezes Usarza.

Każdy z uczestników mógł kupić losy na loterię. Wśród fantów znaj­dowały się bony kosmetyczne, przejazdy autami terenowymi, se­sje fotograficzne w plenerze, oka­zjonalne kosze, vouchery na strzel­nicę, Mercedes X350 na weekend, loty samolotem nad Świdnikiem, wizyty w SPA, a także prace arty­styczne przygotowane przez pod­opiecznych DPS w Krzesimowie.

– Zainteresowanie balem wzrasta. Rok temu na imprezie bawiło się ok. 150 osób. W tym gościliśmy prawie 200 osób. Jest to spotkanie wyjątkowe i jedyne w swoim rodza­ju. Uczestnicy bawili się jak zawsze w scenerii motocyklowej. Oprócz motocyklistów gościliśmy przed­stawicieli innych stowarzyszeń z regionu, osoby z różnych części kra­ju, na przykład z Mazur czy Warsza­wy. Wyjątkowo cieszy mnie, że ta nietypowa formuła już od samego początku się sprawdza – motocy­kliści zrzucają czarne skóry, ubiera­ją eleganckie smokingi i bawią się przy muzyce na żywo do białego rana. Chcemy, aby każdy bal różnił się od poprzedniego. W tym roku podziwialiśmy występy mistrzyń świata w pol dance. Pomiędzy licy­tacjami i loterią właściciele Rancza Wróblówka zaprezentowali żywe zwierzęta – papugę, surykatkę i jaszczurkę. Najważniejsza jest jed­nak dobroczynność – opowiada B. Pejo.

Organizatorzy imprezy zapowia­dają już jej kolejną edycję w 2020 roku. Odbędzie się jak zwykle w ostatnią sobotę stycznia.

jmr

Artykuł przeczytano 1317 razy

Last modified: 1 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content