piątek, 26 lutego 2021r.

Do Tomaszowa po 3 punkty

Autor: |

W 19. Kolejce TAURON 1. Ligi siatkarze Polskiego Cukru Avii wyjadą do Tomaszowa Mazowieckiego na spotkanie z miejscową Lechią. Początek meczu w sobotę o godzinie 17:00.

To był ostatni meczu z kibicami w świdnickiej hali w tym sezonie. Choć już ze znacznymi ograniczeniami atmosfera była niezapomniana. Polski Cukier Avia Świdnik wygrał wówczas z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Mateusz Rećko zdobywając aż 22 punkty. To właśnie jego pojedynek z najlepszym punktującym ligi, Mateuszem Piotrowskim budzi największe emocje. W Świdniku atakujący Lechii został dobrze przeczytany przez zawodników i trenera żółto-niebieskich, gdyż zdobył wówczas zaledwie 10 punktów. Czemu zaledwie? Ano dlatego, że ten mierzący 201 cm zawodnik ma średnią prawie 19 punktów na mecz. Aż czterokrotnie przekroczył barierę 25 oczek. Swój rekord tego sezonu ustanowił w spotkaniu z BAS-em Białystok. Wtedy to na swoim koncie zapisał 32 punkty. Lechia to jednak nie tylko Mateusz Piotrowski. Warto zwrócić uwagę na doświadczonego rozgrywającego Bartłomieja Neroja. Wychowanek Lechii to dwukrotny mistrz Polski i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski ze Skrą Bełchatów. Doświadczenie plus ligowe ma także przyjmujący tomaszowian, Michał Błoński.

Lechia aktualnie zajmuje 12. Miejsce w tabeli TAURON 1. Ligi. Ma na swoim koncie 16 punktów w 17 rozegranych meczach. Wygrali pięć spotkań, zaś 12 przegrali. W ostatniej kolejce nie dali szans BAS-owi Białystok. Ze stolicy Podlasia wywieźli komplet punktów i stosunek setów 3:0, dość łatwo radząc sobie w każdej partii: 25:23, 25:16, 25:18.

– Każdy mecz jest równie ważny. Jedziemy do Tomaszowa z takim samym nastawieniem jak na każde inne spotkanie, czyli z wolą walki i po zwycięstwo. Lechia jest zespołem nieobliczalnym, co udowodniła już w tym sezonie. Potrafią grać jak równy z równym z faworytami, po czym przegrać z ekipą z dołu tabeli. Przed sezonem byli stawiani w gronie zespołów z pierwszej szóstki, jednak to się zmieniło. Liga pokazała, że nie można sobie czegoś planować przed rozpoczęciem rozgrywek. Jest tam kilku doświadczonych zawodników, jak Neroj, Błoński czy Piotrowski. Na nich musimy się skupić. Należy wyeliminować ich główną armatę, czyli Mateusza Piotrowskiego i wtedy będzie nam łatwiej. Zmiennika na pozycję atakującego jako takiego nie mają, więc naszym głównym celem będzie wyeliminowanie prawoskrzydłowego zespołu z Tomaszowa. Musimy poprawić grę na wyjazdach w porównaniu z pierwszą rundą. Tym bardziej, że teraz mamy w delegacjach rywali niżej notowanych niż w pierwszej fazie sezonu. Takie mecze jak właśnie w Tomaszowie, Białymstoku czy Sulęcinie musimy wygrywać jeżeli chcemy marzyć o pierwszej ósemce na koniec rundy zasadniczej. Przede wszystkim musimy w tych spotkaniach zdobywać punkty. Nie będą one jednak łatwe. Te drużyny mają teraz nóż na gardle. Przed nami czasem nawet trudniejsze mecze niż z wyżej notowanymi rywalami. Taka drużyna jak Lechia celowała właśnie w play offy, a nie w walkę o utrzymanie. Ten cel im się oddala i doskonale wiedzą, że muszą zacząć zdobywać seryjnie punkty – powiedział trener, Witold Chwastyniak.

– Jedziemy do Tomaszowa z bojowym nastawieniem. To ciężki teren, nie będzie to łatwe spotkanie, ale chcemy je wygrać i przywieźć do Świdnika trzy punkty. Znamy się wzajemnie. Graliśmy z nimi przed sezonem, mecz nie wyglądał jak powinien. Ale gdy przyszło do starcia ligowego, sytuacja była zupełnie inna. Wygraliśmy spotkanie i obyśmy powtórzyli to także na wyjeździe – dodał przyjmujący Avii, Artur Sługocki.

mo

Artykuł przeczytano 192 razy

Last modified: 22 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?