piątek, 27 stycznia 2023r.

Dla pasjonatów jazzu

Autor: |

Wibrafon być może nie jest znanym instrumentem, ale uczestnicy niepowtarzalnego koncertu, który odbył się 20 stycznia w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej przekonali się, że potrafi zaczarować równie mocno, jak skrzypce czy gitara.

Ale był to właściwie duet dwóch instrumentów: wibrafonu i instrumentu klawiszowego oraz dwóch wirtuozów: Ireneusza Głyka i Piotra Matusika.

Wszystkie bilety zostały rozdane, rozstawiono dodatkowe miejsca, sala pękała w szwach i zdaniem artystów zasiadła tam „najlepsza publiczność na trasie”. Ależ to był przyjemny czas. Kto nie dotarł, może obejrzeć koncert tutaj https://www.facebook.com/BibliotekawSwidniku/videos/1099939664183577

Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu i rocka. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach. Muzyk jest wibrafonistą i perkusistą, kompozytorem i aranżerem. Piotr Matusik to pianista, kompozytor i keyboardzista. Poza jazzem zajmuje się również muzyką alternatywną i elektroniczną.

Patronaty: Waldemar Jakson – Burmistrz Świdnika, Marcin Dmowski, Radio Lublin Głos Świdnika, Świdnik – wysokich lotów! Polish Jazz

wa, fot. łg

Artykuł przeczytano 87 razy

Last modified: 24 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?