poniedziałek, 23 listopada 2020r.

Delfinki wróciły na basen

Autor: |

328 uczniów klas I-III szkół podstawowych bierze udział w nauce pływania oraz spotkaniach z ratownikiem, podczas których poznają zasady bezpiecznego przebywania w wodzie. Zajęcia pn. „Świdnickie Delfinki” odbywają się w ramach programu „Umiem pływać”, opracowanego przez Ministerstwo Sportu.

Realizacja szóstej edycji projektu rozpoczęła się 5 października i potrwa do 7 grudnia. Bezpłatne treningi odbywają się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 5. Uczestnicy zostali podzieleni na 41 grup. Dla każdej z nich przewidziano po 20 godzin lekcyjnych zajęć.

– Od wielu lat projekt „Świdnickie Delfinki” wspomaga rozwój najmłodszych mieszkańców w sferze pływania. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice są z niego bardzo zadowoleni. To ważne, by każde dziecko potrafiło pływać. Od tego zależy ich bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Ten rok jest szczególny. Mamy jednak nadzieję, że tegoroczne zajęcia odbędą się bez problemów i że w przyszłym roku, dzięki dofinansowaniu, także będziemy mogli je kontynuować.

Zajęcia uczą świdniczan systematyczności i zdrowego stylu życia, zachęcają do ćwiczeń oraz rozwijania umiejętności sportowych. Pozwalają także podnieść odporność. Całkowity koszt projektu wynosi 47 280 zł. 22 000 zł pochodzi z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, Ministerstwa Sportu.

af

Artykuł przeczytano 404 razy

Last modified: 28 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?