sobota, 24 lutego 2024r.

Czytelnicza ściągawka na lato

Autor: |

Rozpoczynamy nowy cykl, w którym będziemy publikować krótkie recenzje najciekawszych książek, mogących umilić wakacyjny czas. Na liście przygotowanej przez pracowników Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej znajdą się pozycje przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i starszych czytelników. Dzisiaj prezentujemy lektury dla dzieci.

 

„Żółwik z oceanu” Zofia Stanecka

Wyd. Nasza Księgarnia

Wiek 2+

„Żółwik z oceanu” to piękna, wzruszająca historia życia żółwia Pikina. Pokaże on najmłodszym czytelnikom jak żyje się w oceanie, jak to jest być żółwiem oraz dlaczego takie ważne jest dbanie o środowisko. Książka idealna dla maluchów ze względu na twardą oprawę i bogate w szczegóły ilustracje, które w przystępny sposób ukazują piękno oceanu i jego różnorodność.

 

„Piegowate opowiadania” Renata Piątkowska

wyd. BIS

Wiek 4+

Książka zawiera niezwykle śmieszne opowieści o chłopcu, wesołym przedszkolaku, i jego codziennym życiu. Oryginalne spostrzeżenia otaczającego go świata, a także wnioski jakie wysnuwa ten młody dżentelmen z nawet najbardziej oczywistych sytuacji,  doprowadzą do śmiechu nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Bo czy ktoś kiedyś rozmyślał o tym, dlaczego mucha jest tylko w rodzaju żeńskim? Wspaniała lekka lektura na słoneczne dni.

 

„Strażnicy Zamku Pennhallow. Księżycowy posąg” Holly Webb

wyd. Zielona Sowa

wiek 6+

Pola wraz z mamą przeprowadza się do wspaniałego zamku Pennhallow w Kornwalii. Stare zamczysko jest dla niej wymarzonym miejscem, pełnym zakamarków i tajemnic. Gdyby tylko mogła mieć psa. A co jeśli w tym miejscu marzenia się spełniają? I w pewną szczególną noc Pola zyska przyjaciela, z którym przeżyje niewiarygodne przygody? „Strażnicy Zamku Pennhallow” to seria czterech książek o przygodach Poli i Rexa.

 

„Nie pójdę do szkoły czarownic” Em Lynas

wyd. Wilga

wiek 9+

Zabawna opowieść dla młodych czytelniczek, co lubią książki z nutką magii. Są to przygody dziewczynki, która uparcie twierdzi, że nie jest czarownicą i za wszelką cenę chce uciec ze szkoły czarownic, do której wysłała ją babcia. Obmyśla plan ucieczki, ale okazuje się trudny w realizacji. Im dłużej przebywa w szkole, tym bardziej zaczyna się zastanawiać, czy nie posiada magicznych mocy.

 

„TrulyDevious. Nieodgadniony” Johnson Maureen

wyd. Poradnia K.

wiek 14 +

Pasją Steve Bell są zagadki kryminalne, szczególnie zbrodnie, które wydarzyły się niemal wiek wcześniej w Akademii Ellinghama. A teraz Steve zaczyna studia w tej najbardziej nieprawdopodobnej szkole na świecie. Czy będzie jej dane rozwikłać zagadkę wszechczasów? A przede wszystkim czy bystra, ale introwertyczna dziewczyna znajdzie tu swoje miejsce i przyjaciół? „Nieodgadniony” to pierwszy tom przygodowej trylogii z wątkiem kryminalnym.

 

 

Artykuł przeczytano 1368 razy

Last modified: 17 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »