piątek, 01 marca 2024r.

Czytelnicy polecają

Autor: |

Czytelnicy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej nie tylko oddają się lekturze, ale też recenzują wybrane książki. Prezentujemy dzisiaj opinię Niny, na temat książki “Niewidzialne życie Addi LaRue” autorstwa Victorii Schwab.

“Jeśli ktoś nie może pozostawić po sobie śladu, czy w ogóle istnieje?”

W 1714 roku młoda Adeline chcąc uciec sprzed ołtarza, zawiera faustowski pakt. W jego konsekwencji staje się wolna, jednak nie może pozostać zapamiętaną. Skazana na wieczną samotność bohaterka szuka swojego miejsca na ziemi. Po 300 latach po raz pierwszy słyszy “pamiętam cię” i wtedy cały jej świat się zmienia.
V. E. Schwab napisała spokojną książkę, którą pokochałam od pierwszych stron. Z niesamowitym zainteresowaniem śledziłam zarówno pierwsze kroki Addie w jej nowym życiu, jak i współczesne. Czytając, zauważyłam pewną powtarzalność, którą trochę mi przeszkadzała, jednak później kiedy lepiej poznałam główną bohaterkę, powtarzalność wydawała mi się niezwykle oddawać życie Addie.
Uważam książkę za niezwykłą. Ta historia pozostaje dla mnie komfortowym ciepłym kocykiem. Ja o Addie z pewnością nie zapomnę. Jeśli czytaliście, podzielcie się swoją opinią.
Nina Woźniak, fot. MPBP

Artykuł przeczytano 866 razy

Last modified: 13 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »