środa, 27 stycznia 2021r.

Czujemy lekki niedosyt

Autor: |

Za nami półmetek sezonu 2020/2021 w TAURON 1. Lidze. Beniaminek tych rozgrywek, Polski Cukier Avia Świdnik po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zajmuje ósmą lokatę. Przekonajmy się, jak ten czas ocenia Prezes Zarządu MKS Avia Świdnik Sp. z o.o. Radosław Szczerba.

– Za nami pierwsza runda sezonu 2020/2021 w TAURON 1. Lidze. Jaka ona była w wykonaniu Avii?

– Już przed jej startem wiadomym było, że będzie to sezon pełen niespodzianek spowodowanych trwającą epidemią SARS CoV-2. Początek był dla nas naprawdę udany. Zaliczyliśmy kilka udanych i obiecujących występów, utrzymując przez kilka kolejek w pierwszej trójce najlepszych drużyn w lidze. Mecz wyjazdowy z  BBTS Bielsko-Biała  pokazał, że z odpowiednim nastawieniem i formą sportową jesteśmy w stanie, jako beniaminek, urwać punkty wyżej notowanemu rywalowi. Niestety na początku listopada, w różnych odstępach czasu, ośmiu naszych zawodników zaraziło się wirusem COVID-19. Należy jednak podkreślić, że przypadki koronawirusa miały również inne zespoły występujące w naszej lidze. Wszyscy w klubie widzieliśmy jak słabi pod względem fizycznym są zawodnicy po powrocie do treningów. Granie co kilka dni w grudniu, również meczów zaległych, w tak słabiej dyspozycji fizycznej, niestety przyczyniło się do słabszych wyników. Sztab szkoleniowy robi wszystko, aby zawodnicy wrócili do optymalnej formy. Chcemy jak najszybciej wrócić do wygrywania. W najbliższych tygodniach czeka nas wiele trudnych pojedynków. Mam nadzieję, że będziemy przystępować do nich w formie z początku sezonu. Pierwszą rundę zakończyliśmy na ósmym miejscu realizując na półmetku cel sportowy stawiany przed sezonem. Dziś możemy się jedynie zastanawiać, na którym bylibyśmy miejscu gdyby nie epidemia COVID, która dotknęła naszą drużynę. Na pewno z tego względu czujemy lekki niedosyt, szczególnie po tym jak dobrze radziliśmy sobie na początku rozgrywek. Na razie wypadliśmy najlepiej spośród wszystkich beniaminków i wierzę, że w kolejnej części sezonu wszyscy zawodnicy będą w pełni zdrowi i zdołamy zrealizować nasze przedsezonowe założenia.

– Jaki jest sportowy cel drużyny na ten sezon? Co trzeba zrobić, by go osiągnąć?

– Jak już wspominałem, cel sportowy jaki postawiliśmy sobie przed sezonem, to osiągnięcie miejsca w pierwsze ósemce po rundzie zasadniczej. Jego realizacja zapewni nam bezpieczne miejsce w tabeli. Jeśli osiągniemy ten etap rozgrywek, każde miejsce wyższe, osiągnięte po fazie play-off odbierzemy w kategorii bardzo udanego sezonu. Zdajemy sobie jednak sprawę jak wysoki poziom prezentują pozostałe drużyny TAURON 1. Ligi i uważam, że walka o fazę play-off będzie się rozgrywała do ostatniej kolejki i przyniesie kibicom wszystkich rywalizujących drużyn wiele emocji. Podstawowym warunkiem  do realizacji wyznaczonego celu jest przede wszystkim w pełni zdrowa kadra, odpowiednie nastawienie i atmosfera w drużynie, i jak w każdym sporcie, odrobina szczęścia.

– I liga, to nie tylko wyzwania czysto sportowe, ale także organizacyjne. Jak klub sobie z tym poradził?

– To prawda, wymagania organizacyjne, jakie stawia przed nami organizator rozgrywek, czyli Polska Liga Siatkówki, są nieporównywalne do realiów, które pamiętamy z II ligi. TAURON 1. Liga to w pełni profesjonalny produkt nie tylko sportowy, ale również marketingowy. Dlatego od początku pobytu w elitarnym gronie drużyn I ligowych dbamy o najmniejsze szczegóły  współpracy z PLS  w zakresie organizacyjnym, marketingowym czy prawnym. Do tej pory rzetelnie realizujemy wszystkie warunki umowy, która określa uczestnictwo w rozgrywkach I ligowych. Jest to dla nas o tyle łatwiejsze, iż wielokrotnie na przestrzeni ostatnich sezonów udowadnialiśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani pod względem realizacji wymagań stawianych nam przez związki sportowe lub inne instytucje i podmioty, z którymi współpracujemy w bieżącej działalności sportowej klubu.

– Czego sobie i kibicom życzy Prezes w 2021 roku?

– Przede wszystkim jak najszybszego powrotu do normalności. Wszyscy w klubie czekamy z utęsknieniem na powrót naszych niesamowitych kibiców na halę. Wszystkim sympatykom świdnickiej siatkówki  życzę dużo zdrowia, niezapomnianych emocji sportowych, wyłącznie dobrych wyników, spełnienia zamierzonych planów i nadziei na lepsze jutro.

mo

Artykuł przeczytano 278 razy

Last modified: 8 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?