wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Cztery pory roku akwarelami malowane

Autor: |

Radosne barwy wiosny, słoneczne lato, sentymentalną i pełną melancholii jesień oraz spokojną, otuloną białym puchem zimę udało się uchwycić na obrazach Małgorzacie Bochenko. Dziś, w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury miało miejsce otwarcie wystawy artystki.

Świdniczanka z zawodu jest lekarzem dentystą, a od kilku kadencji zasiada w Komisji Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie. Swoje dzieła wystawia najczęściej w lubelskiej Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej Klubu Lekarza. Uczestniczy w imprezach ogólnopolskich, na przykład Plenerze Malujących Lekarzy czy dorocznej Wystawie Malujących Lekarzy w Łodzi. Brała też udział w świdnickich „Prezentacjach”, gdzie kilkakrotnie otrzymała nagrody i wyróżnienia. Uczęszcza na zajęcia grupy plastycznej „Pod Błękitną Paletą”, funkcjonującej w MOK pod okiem instruktorki Renaty Szurygi.

W ubiegłym roku zaprezentowała swoje batiki. Teraz rodzina, przyjaciele oraz miłośnicy jej twórczości mają okazję zgłębiać akwarele.

– Dzisiaj możemy podziwiać przepiękne akwarele namalowane przez panią Małgosię, która uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez naszą instruktorkę Renatę Szurygę. To niesamowicie utalentowana osoba. Na każdym jej obrazie widać precyzję pędzla i dbałość o szczegóły. W ubiegłym roku mogliśmy podziwiać batiki zrobione przez panią Małgosię, bo specjalizuje się ona w różnych formach artystycznych. Cieszę się, że możemy po raz kolejny gościć ją w Galerii „Za Szybą” i mam nadzieję, że podróż po czterech porach roku, w którą nas dziś zabrała, sprawi Państwu przyjemność – powiedziała Monika Wójcik, p. o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, otwierając wernisaż.

– Chciałabym wszystkich serdecznie powitać i podziękować dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury za umożliwienie pokazania swoich obrazów. Dziękuję też Renacie Szurydze za ogromny wkład pracy w przygotowanie tej wystawy. Jestem emerytowaną lekarką-dentystką. Ponieważ już nie pracuję, zajęłam się czymś innym. Maluję, lepię z gliny, pleneruję. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatnia okazja, kiedy będziemy się widzieć – dodała Małgorzata Bochenko.

Obrazy prezentowane na wystawie powstały w ciągu ostatnich 2,5 lat. Wszystkie zachwycają feerią barw i eksplozją kolorów. Ich tematyka obejmuje głównie pejzaże i rośliny. Wystawę można podziwiać do 10 marca.

Artykuł przeczytano 164 razy

Last modified: 23 lutego, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content