wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Czerwiec rozpoczną biegiem

Autor: |

W sobotę, 1 czerwca, o godz. 9.00, sprzed bramy głównej PZL-Świdnik wystartuje PKO Półmaraton Solidarności. Biegacze rywalizować będą na trasie przebiegającej przez ważne miejsca w historii Świdnickiego i Lubelskiego Lipca 1980. Do siódmej edycji zawodów zgłosiło się już ponad 800 osób, między innymi z Poznania, Szczecina, Warszawy, Łowicza, Częstochowy, Zamościa i Świdnika. Nie zabraknie też obcokrajowców, na przykład Kenijczyków, Ukraińców czy Niemców.

– Tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r., ale myśl o zorganizowaniu masowej imprezy biegowej w stolicy województwa powstała już w 1981 r. Wtedy to po raz pierwszy został rozegrany Miting Lekkoatletyczny NSZZ „Solidarność”. Ze względu na stan wojenny kolejny odbył się dopiero w 1990 r. Trzy lata później Bieg Solidarności, na dystansie 12,5 km, na stałe wpisał się w kalendarz imprez biegowych. W 2013 r. został przekształcony w PKO Półmaraton Solidarności – czytamy na stronie organizatora NSZZ „Solidarność” Region Środkowo-Wschodni.

Dołącz do biegaczy
Do 29 maja, do godz. 00.00, zapisy przyjmowane są za pośrednictwem portalu internetowego organizatora www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl lub www.datasport.pl. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dokonać opłaty startowej (w zależności od terminu zgłoszenia od 50 do 100 zł). W dniach 30-31 maja, w godz. 12.00-20.00, będzie się można zarejestrować w biurze zawodów, mieszczącym się w Miejskim Ośrodku Kultury, al. Lotników Polskich 24. 31 maja, o godz. 17.00, w MOK rozpocznie się „pasta party” dla wszystkich uczestników sobotniego biegu.
Długość trasy wynosi 21,097 km. Wyścig przebiegać będzie: al. Lotników Polskich, ul. Niepodległości, al. Armii Krajowej, ul. Klonową, Wyszyńskiego i Piasecką aż do estakady nad S17 i dalej w kierunku mety, zlokalizowanej na terenie Targów Lublin przy ul. Dworcowej.
Dekoracja generalna zwycięzców nastąpi o godz. 11.00. O godz. 11.30 nagrody odbiorą zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. Zakończenie półmarataonu przewidziano o godz. 12.00.

Kibicuj zawodnikom
Organizatorzy zachęcają również do kibicowania na trasie półmaratonu, szczególnie w punktach pomiaru czasu – na 5, 10 i 15 kilometrze. Przewidują też liczne atrakcje dla kibiców zgromadzonych w strefie mety.
Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl
aw

Artykuł przeczytano 3540 razy

Last modified: 21 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content