środa, 24 kwietnia 2024r.

Czasowa zmiana organizacji ruchu

Autor: |

W związku z organizacją III Świdnik Air Festival na ulicach znajdujących się w pobliżu terenu imprezy została wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Na całym odcinku drogi wojewódzkiej, a więc od połączenia z węzłem Mełgiewska do Portu Lotniczego Lublin w Świdniku zastosowano dodatkowe oznakowanie odcinków, na których mogą zatrzymywać się pojazdy.

Z uwagi na to, że droga wojewódzka 822 (ul. Mełgiewska, Lotnicza, Żwirki i Wigury, Sobieskiego) stanowi bardzo ważne połączenie komunikacyjne, niezbędne do prowadzenia np. bardzo szybkich akcji ratunkowych, wprowadzenie powyższych zakazów zatrzymywania się jest wymagane dla zapewnienia płynności ruchu na drodze.

Na ulicy zastosowano znaki C-2 (nakaz skrętu w prawo) w miejscach, gdzie przewiduje się możliwość powstania utrudnień przez pojazdy skręcające w lewo.

Dodatkowo na wyjazdach z ulic Puławskiego, Szopena, Kwiatowej, Miłej oraz z wszystkich wyjazdów, na ulicę Żwirki i Wigury, ustawia się znaki C-2 „nakaz skrętu w prawo” celem zmniejszenia ilości punktów kolizyjnych na ulicy Żwirki i Wigury.

W miejscach, gdzie mogą wystąpić korki, ruchem będzie kierowała policja.

Artykuł przeczytano 652 razy

Last modified: 2 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content