poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Czas na zasłużone wakacje

Autor: |

To był wyjątkowy dzień dla uczniów. Zakończenie roku szkolnego, które oznacza początek upragnionych wakacji. Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 świadectwa odebrali wczoraj, podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury.

– Dzisiejsze święto ma wyjątkowy charakter, to nasze ostatnie spotkanie w tym gronie. Rolę najstarszego rocznika w szkole przekazujemy naszym kolegom z klas siódmych. Spędziliśmy tu osiem lat, przeżywając radość sukcesów i gorycz porażek. Dziś kończymy pewien etap w naszym życiu, pojawia się tęsknota za tym, co minęło – mówili uczniowie.

Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5, skierował do, już absolwentów, kilka słów: – Zawsze jest jakiś początek oraz jakiś koniec. Dziś kończycie ósmą klasę i naszą szkołę. Dziękuję, że mieliśmy okazję wspólnie pracować, uczyć się i odkrywać świat. Idziecie dalej, a ja wam życzę ogromnych sukcesów i dalszego zdobywania wiedzy. Pamiętajcie, że świat stoi przed wami otworem. Najważniejsze, abyście byli mądrymi ludźmi. Starożytni Grecy mówili, że, aby być dobrym człowiekiem, każde działanie musi charakteryzować się prawdą, dobrem oraz pięknem, pamiętajcie o tym. Gorące podziękowania składam również nauczycielom i wychowawcom.

Zanim nastąpiło odebranie świadectw, uczniowie wyruszyli w krótką podróż pełną wspomnień, oglądając prezentację przygotowaną z fotografii wykonanych w ubiegłych latach. Młodsi koledzy przygotowali również kilka piosenek.

Zakończenie roku szkolnego to czas podziękowań. Te, do dyrekcji, pracowników szkoły oraz rodziców, złożyli absolwenci placówki.

– Dyrekcji dziękujemy za nieustającą troskę, bo niczego nam nie brakowało. Dziękujemy za dostarczanie wsparcia, które pozwoliło nam osiągnąć sukcesy i rozwijać się jako uczniowie. Wasza empatia i troska sprawiły, że czuliśmy się docenieni i bezpieczni w szkole.

– Drodzy nauczyciele, chcemy wyrazić ogromną wdzięczność za wasze niezwykłe zaangażowanie i oddanie. Wasza pasja i determinacja w nauczaniu pomogły nam rozwijać się i osiągać sukcesy. Dziękujemy za cierpliwość i wsparcie, które okazywaliście nam każdego dnia, nawet w trudnych sytuacjach. Zawsze mogliśmy na was liczyć. Wasza wiedza i umiejętności nie tylko przekraczały granice podręczników, ale również zachęcały nas do samodoskonalenia.

– Dziękujemy pracownikom administracyjnym szkoły. Pracownikom sekretariatu za to, że wszystkie nasze dokumenty były zaopiekowane na najwyższym poziomie. Paniom sprzątaczkom dziękujemy za to, że mimo naszych starań, udało im się utrzymać szkołę w czystości. Wasza ciężka praca i profesjonalizm sprawiają, że funkcjonowanie szkoły było sprawne i efektywne. Dziękujemy za cierpliwe i uprzejme podejście do wszystkich naszych potrzeb i problemów.

– Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawców, którzy byli z nami na dobre i na złe. Zawsze cierpliwie uczyliście nas i wychowywaliście. Dziękujemy, bo tak naprawdę to dzięki wam nasza szkoła na zawsze pozostanie w naszych sercach.

– Kochani rodzice, w tym dniu pamiętamy również o was. Zawsze byliście, jesteście i będziecie dla nas największym wsparciem w chwilach radości i smutku. Dziękujemy ze szczerego serca. Mamy nadzieję, że dzisiaj szczególnie jesteście z nas dumni. Wszak wasze dzieci zakończyły pierwszy istotny etap w swoim życiu. Zakończyły okres beztroskiego dzieciństwa i wchodzą w świat prawdziwych wyzwań i problemów. Nie lękamy się, bo zawsze jesteście przy nas.

Artykuł przeczytano 125 razy

Last modified: 21 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content