czwartek, 29 października 2020r.

Czas na Lechię!

Autor: |

Przed nami czwarta kolejka sezonu 2020/2021 w TAURON 1. Lidze. W sobotę, o godzinie 17.00, w naszym mieście dojdzie do starcia Polskiego Cukru Avii Świdnik z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Drużyny miały już okazję spotkać się na turniejach przedsezonowych. Ostatni pojedynek odbył się podczas XVI Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Wówczas górą była ekipa Witolda Chwastyniaka, wygrywając 3:1.

W pierwszym meczu tego sezonu Lechia przegrała u siebie z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3. Ich spotkanie z KPS-em Siedlce w drugiej kolejce zostało przełożone, zaś w miniony weekend, po pięciosetowym boju, pokonali BAS Białystok 3:2.

Jaka to drużyna? Czego możemy się po niej spodziewać? Na te pytania odpowiedział trener Witold Chwastyniak: – Na pewno jest to niewygodny przeciwnik. Niedawno mieliśmy się z nim zmierzyć. To mieszanka doświadczenia z młodością. Najjaśniejszą postacią w tym zespole jest Bartek Neroj, rozgrywający z przeszłością plus ligową. To on jest kreatorem gry tej drużyny. Jeśli będzie miał dobre przyjęcie, to swoim doświadczeniem może stworzyć wiele problemów. W tym spotkaniu musimy mieć dobrą zagrywkę i popełniać jak najmniej błędów. Jeżeli nie odrzucimy ich od siatki, mogą nam sprawić problemy. Analizowaliśmy przeciwnika, znamy jego mocne, jak i słabe strony. Chcemy wyeliminować jego atuty i wykorzystać, to że w zespole Lechii jest sporo młodych zawodników, którzy w dwóch pierwszych meczach nie do końca udźwignęli ciężar gry.

W ostatniej kolejce żółto-niebiescy prowadzili już 2:0 z faworyzowanymi gospodarzami w Bielsku-Białej, by ostatecznie przegrać 3:2. Jakie nastroje panują w drużynie?

– Są bojowe. Po ostatnim spotkaniu jesteśmy trochę rozdrażnieni. Straciliśmy w nim dwa punkty, a mieliśmy dwie piłki meczowe. Wszyscy zawodnicy chcą grać, nie mogą się doczekać kolejnego meczu. Jesteśmy głodni gry i zwycięstw – dodał trener W. Chwastyniak.

Bilety na sobotnie spotkanie można kupić wyłącznie przez internet, na stronie www.avia-swidnik.pl/siatkowka/bilety-online. Nie ma możliwości zakupu wejściówki stacjonarnie, na hali.

Z pomocą dla Kuby

Przed i podczas meczu w korytarzu, po wejściu na halę, pojawią się wolontariusze z puszkami, do których będą zbierane pieniądze na pomoc Kubie Wysokińskiemu. Dwunastoletni uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 przeszedł dwa udary. Potrzebuje kosztownego leczenia oraz rehabilitacji, aby mógł wrócić do zdrowia. Liczy się więc każdy grosz.

Dodatkowo klub przekaże koszulkę i piłkę z autografami siatkarzy Polskiego Cukru Avii Świdnik na aukcje, które prowadzone są na grupie „Licytacje dla Kuby Wysokińskiego”, na Facebooku. Wystartują w sobotę, o godzinie 20.00.

mo

fot. Katarzyna Pluszyńska

Artykuł przeczytano 320 razy

Last modified: 22 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?