środa, 24 lipca 2024r.

Cyberbezpieczny Świdnik

Autor: |

Gmina Miejska Świdnik podpisała umowę o powierzenie grantu z Centrum Projektów Polska Cyfrowa działającym w imieniu Skarbu Państwa pozyskując dofinansowanie w wysokości 850 tys. zł na realizację projektu pn. „Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Miejskiej Świdnik”. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych. W wyniku realizacji zadania zostanie zwiększone bezpieczeństwo w zakresie organizacyjnym, kompetencyjnym i technicznym.

W Urzędzie Miasta Świdnik i jednostkach podległych Gminy Miejskiej Świdnik zostanie zaktualizowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, przeprowadzone zostaną szkolenia w zakresie zagrożeń, ryzyk, reakcji na incydenty oraz zakupione oprogramowanie i urządzenia zwiększające bezpieczeństwo w sieci.

Wartość projektu wyceniono na   kwotę 1 112 234 zł. Z ogólnej kwoty dofinansowania w wysokości 850 000 zł, 705 500 zł będzie pochodziło z funduszy Unii Europejskiej a 144 500 zł z budżetu państwa.  Kwota 262 234 zł będzie stanowiła wkład własny miasta. Termin zakończenia projektu minie w połowie 2026 roku.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027,  w ramach projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny samorząd” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Grafika: Polskie Centrum Badań i Certyfikacji

Artykuł przeczytano 96 razy

Last modified: 5 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content