czwartek, 07 grudnia 2023r.

Coraz dłuższa

Autor: |

Na niemal całej długości ulicy Kusocińskiego położono asfaltową podbudowę. Jest to obecnie największa inwestycja drogowa w Świdniku. Mieszkańcom przybędzie nowe połączenie z ekspresówką S17, a podróżujący od wschodniej strony wygodniej dostaną się na lotnisko.

Kusocińskiego będzie miała 2,17 km długości, jezdnię o szerokości 7 metrów, 12 skrzyżowań i rondo przy skrzyżowaniu al. NSZZ Solidarność z ul. Modrzewskiego. Mieszkańcy dostaną do dyspozycji 6 zatok autobusowych, chodnik i ścieżkę rowerową. Ulica będzie oświetlona i wyposażona w kanalizację deszczową, sanitarną oraz sieć wodociągową. Kusocińskiego buduje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina.

Jak wygląda zaawansowanie prac?

Niemal cała kanalizacja jest już gotowa. Pracownicy KPRD wykonali też ponad 30 proc. robót drogowych.
– Powstała już podbudowa asfaltowa na całej długości ulicy z wyłączeniem jezdni ronda i prawej jezdni na odcinku dwujezdniowym w pobliżu Kauflandu – informuje Aleksandra Krasoń z KPRD Lublin.
Równocześnie budowane są chodniki i ścieżki rowerowe. Robotnicy kończą też prace ziemne. Zgodnie z planem, jeszcze w tym roku ulica ma być przejezdna. Cała inwestycja zakończy się jesienią 2020 roku.
– Ulica Kusocińskiego od lat czekała na budowę, a jej mieszkańcy byli zmuszeni do poruszania się po nierównych płytach z betonu – mówi burmistrz Waldemar Jakson. Podkreśla: – Powiatu świdnickiego nie było stać na jej wykonanie więc postanowiliśmy sfinansować inwestycję. Nowa droga znacznie poprawi komfort mieszkańców i usprawni połączenie Świdnika z drogą S 17.
Kusocińskiego buduje miasto choć droga należy do Starostwa Powiatowego. Dlaczego? Tylko gmina mogła zdobyć unijne dofinansowanie i udźwignąć koszt inwestycji. W sumie z kasy Świdnika pójdzie na budowę 24 mln zł, z czego 17 mln zł pochodzi z dotacji finansowanego przez UE Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa. Miasto dokłada też pieniądze powiatowi na wykup ziemi pod budowę.

rp

Artykuł przeczytano 1930 razy

Last modified: 25 lipca, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »