poniedziałek, 20 maja 2024r.

Ciekawe odkrycia i zagadki

Autor: |

Łamigłówki językowe, szalone powietrze, energetyczne przemiany, czara ognia, kraina lodu, gra w kulki, podróż po wszechświecie, anatomia życia i kolory osobowości – to tylko część atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego dla dzieci ze świdnickich szkół podstawowych. Wszystko w ramach IV Pikniku Naukowego, pod hasłem „Ciekawe odkrycia i zagadki”.

Zabawa trwała od godz. 9.00. Gości witał Mirosław Król, dyrektor ZSO nr 1: – Zaprosiliśmy was na piknik naukowy, podczas którego będziecie mieli okazję spotkać się z nauką w troszeczkę innej formie niż u siebie w szkołach. Wasi starsi koledzy, absolwenci również waszych placówek, zachęcą was do dobrej i jednocześnie pożytecznej zabawy, która pomoże wam zdobyć wiedzę z różnych dziedzin. Życzymy wam miłego i przyjemnego spędzenia czasu.

Na szkolnych korytarzach zorganizowano 15 stoisk, przy których na uczniów szkół podstawowych  czekały specjalne zadania lub pytania. Za ich prawidłowe wykonanie lub rozwiązanie uczestnicy otrzymywali potwierdzenie w postaci pieczątki na specjalnej karcie. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie fantów.

Niespodzianką dla gości był pokaz „Moda na historię”. Na czerwonym dywanie pojawili się modele i modelki w stylizacjach z lat `20, `40, `50, `70 i `80 XX w.

aw

« z 3 »

Artykuł przeczytano 25575 razy

Last modified: 2 czerwca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content