wtorek, 07 lipca 2020r.

Charytatywna „Piątka”

Autor: |

Pandemia pokrzyżowała kwietniowe plany uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, związane z akcją charytatywną dla dzieci z placówki „Nasz Dom” w Tuligłowach, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP. Zebrane wcześniej dary udało się dostarczyć dopiero pod koniec poprzedniego miesiąca.

– Zawiózł je rodzic jednego z uczniów, za co serdecznie dziękujemy. Przekazaliśmy słodycze, artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, środki czystości i higieny osobistej, artykuły szkolne i zabawki – wyjaśnia Magdalena Stelmach-Kopeć, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, które koordynowało działania.
To nie pierwsza tego typu pomoc dla podopiecznych „Naszego Domu”. Akcję zainicjowały w ubiegłym roku Wiktoria i Edyta Szutko, wówczas uczennice klasy 6e.
– Usłyszałyśmy o nich od naszego taty – wyjaśniały dziewczęta. – W szkole jest dużo uczniów i nauczycieli, więc pomyślałyśmy, że na pewno chętnie pomogą. Nie zawiodłyśmy się.

Dla hospicjum
„Piątka” otrzymała również podziękowania za kiermasz pluszaków i słodyczy, który na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia poprowadzili szkolni wolontariusze. Zebrali 1354, 40 zł.
– Raz jeszcze dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w nasze działania. Mamy nadzieje, że od września znów będziemy mogli pomagać lubelskiej placówce, z którą współpracujemy już od kilkunastu lat. Dla hospicjum organizujemy nie tylko kiermasze i zbiórki, ale również akcję nakrętkową – dodaje M. Stelmach-Kopeć.

Dla Pogodnego Domu
Świdnicka placówka wspomoże też podopiecznych Pogodnego Domu w Lublinie. Przekaże im odzież, która w ciągu roku trafiła do szkolnego kącika rzeczy znalezionych i po którą do 26 czerwca nikt się nie zgłosi.
– Z lubelskim domem dziecka współpracujemy od kilku lat. Staramy się, w miarę naszych możliwości, odpowiadać na prośby o pomoc. Tym razem chodziło o podarowanie butów i ubrań. Jeśli nie znajdą się właściciele pozostawionych w szkole rzeczy, przekażemy je potrzebującym – mówi opiekunka SKW.
Buty, mogą być używane, ale niezniszczone i zdezynfekowane, będzie też można przynieść 23 czerwca, na szkolny parking. Od godz. 16.30 będzie tam czekał Robert Jarecki, wychowawca z Pogodnego Domu. Potrzeba butów w rozmiarach: damskie – 37, 39, 41, męskie 42, 43. Podopieczni lubelskiej placówki proszę również o długopisy.
aw

Artykuł przeczytano 458 razy

Last modified: 18 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?