wtorek, 25 stycznia 2022r.

Cenny punkt w Bydgoszczy

Autor: |

W 8. kolejce TAURON 1. Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Avia Świdnik 3:2 (25:17, 22:25, 25:20, 21:25, 15:6). MVP został wybrany zawodnik gospodarzy, Kamil Gutkowski.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze. Ostatni pojedynek obu drużyn w Bydgoszczy zakończył się szybki i łatwym zwycięstwem Visły. Tym razem podopieczni Marcina Ogonowskiego nie mieli łatwej przeprawy z Avią.

Początek meczu był wymarzony dla żółto-niebieskich, którzy prowadzili 4:1. Bydgoszczanie szybko jednak odrobili stratę i do stanu 12:12 mecz był wyrównany. Potem inicjatywę przejęli gospodarze i sukcesywnie budowali przewagę. Avia popełniła kilka prostych błędów, przez co ciężko jej było złapać kontakt w tym secie. Visła wygrała 25:17.

Druga partia to znów prowadzenie Avii na początku. Visła odrobiła straty i w późniejszej fazie tej odsłony wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Podopieczni Witolda Chwastyniaka nie poddali się i walczyli o odrobienie strat. Udało im się to i dzięki dobrym zagrywkom wyszli na prowadzenie. Odskoczyli rywalom na kilka punktów i do końca seta kontrolowali wynik, dzięki czemu wygrali partię do 22.

Trzeci set był inny niż wszystkie. Praktycznie od początku do końca prowadzili gospodarze. Świetnie zagrywali i nie zwalniali ręki w ataku. Avia miała problemy w przyjęciu i nie potrafiła w tym secie przeciwstawić się rywalom przegrywając 20:25.

Czwarta partia była zdecydowanie najbardziej emocjonująca. Początek należał do Visły, jednak w jej drugiej połowie na wyższe obroty weszli świdniczanie. Dobra zagrywka i skuteczny blok pozwoliły Avii wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca. Wynik – 25:21 dla żółto-niebieskich i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie break.

Początek piątego seta był bardzo wyrównany. Niestety dla Avii, w polu serwisowym znalazł się najbardziej doświadczony zawodnik na parkiecie, Michal Masny. Przy zagrywce Słowaka świdniczanie nie mogli skończyć żadnej akcji. By zrobić przejście, rozgrywający gospodarzy musiał zepsuć zagrywkę. Przewaga zespołu z Bydgoszczy była jednak na tyle wysoka, że nic się w tym meczu nie mogło już zmienić. Visła wygrała 15:6 i cały mecz 3:2. Tym samym Avia wróciła do Świdnika z dorobkiem jednego punktu.

W następnej kolejce Polski Cukier Avia Świdnik podejmie Chemeko-System Gwardię Wrocław. Początek spotkania w sobotę, o godz. 17.00. Bilety na ten mecz oraz inne na rundę zasadniczą sezonu 2021/2022, a także gadżety klubowe można kupić tylko online poprzez stronę www.avia-swidnik.pl/sklep.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Polski Cukier Avia Świdnik 3:2 (25:17, 22:25, 25:20, 21:25, 15:6)

MVP:  Kamil Gutkowski

Najwięcej punktów dla Avii: Kosiba (20), Rećko (17).