poniedziałek, 23 listopada 2020r.

„Buła” z kolejnym tytułem

Autor: |

Złoty medal ponownie zawisł na szyi Weroniki „Buły” Bochen. Od niedawna mieszkająca w Lublinie świdniczanka obroniła tytuł mistrzowski w boksie kobiet kategorii 80kg+ na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.

Na przełomie lutego i marca zawodniczka klubu „UKS Berej Boxing Lublin” brała udział w eliminacjach w Ciechocinku. Jako jedna z dwóch w swojej kategorii, zakwalifikowała się do kolejnej rundy zawodów. Kilka miesięcy później, w dniach 20-23 października, „Buła” przystąpiła do dalszej rywalizacji w Kraśniku. Dzięki odrobinie szczęścia, przez nieobecność jednej z konkurentek, otrzymała wolny los prosto do finału. Pojedynek o pierwsze miejsce stoczyła z Eweliną Malanowską, do której ostatecznie powędrował srebrny medal. Brąz zdobyła jej klubowa koleżanka, Julia Saneluta.

– Zwyciężyłam na punkty 5-0. To była dobra walka, ale od początku widać było kto rządzi na ringu. Teraz, wraz z trenerem Pawłem Berejowskim, skupiamy się na mistrzostwach Europy. Czas pokaże czy wszystko rozegra się zgodnie z planem – komentuje Weronika Bochen.

ao

Artykuł przeczytano 424 razy

Last modified: 30 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?