niedziela, 19 maja 2024r.

Budżet Obywatelski – zgłoś projekt

Autor: |

Jeszcze tylko przez niecałe dwa tygodnie można zgłaszać pomysły do 5. edycji świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przyjmowania wniosków mija 11 lipca.

– Mieszkańcy mogą przygotować projekty „miękkie”, dotyczące kultury, edukacji czy sportu, rozpisane na kwotę do 70 tys. zł. Zadania związane z budową, bądź przebudową różnych obiektów, przekraczające tę sumę, kwalifikowane są do „twardych ” projektów inwestycyjnych – przypomina Karol Łukasik z Urzędu Miasta.
Poprzednie lata pokazały, że świdniczanie mają wiele ciekawych pomysłów na rozwój naszego miasta. Chcą wpływać na zmiany w jego architekturze, wprowadzać innowacje, ale też organizować wydarzenia i akcje, które będą jednoczyć lokalną społeczność. Sporą popularnością cieszyły się, projekty edukacyjne, filmowe seanse „pod chmurką”, escape room czy tegoroczne muzyczne wieczory u św. Kingi. Z wielu inwestycji, które powstały dzięki budżetowi obywatelskiemu, korzystamy na co dzień. W ten sposób wybudowano miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi mogą ćwiczyć znajomość przepisów, siłownie „pod chmurką”, parkingi, chodniki, a także wielofunkcyjne boisko.
– Nie brak też projektów „miękkich”, które mieszkańcom spodobały się na tyle, że stały się zadaniem realizowanym przez instytucje miejskie. Takim przykładem są letnie potańcówki – dodaje K. Łukasik.
Urzędnicy także tym razem liczą na inwencję świdniczan. Wnioski mogą zgłaszać osoby, które w dniu złożenia dokumentów ukończyły 13 lat. Niepełnoletni muszą posiadać podpisaną pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Budżetowy kalendarz
Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lipca. Listę zakwalifikowanych pomysłów poznamy do 10 września. Głosowanie rozpocznie się 19 września i potrwa do 3 października, do godz. 12.00. Głosy będzie można oddać drogą elektroniczną na stronie www.swidnik.budzet-obywatelski.org. Na tych, którzy wolą wesprzeć swoich faworytów w tradycyjny sposób, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz Urzędzie Miasta będą czekały urny.
Wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego poznamy do 14 października. Realizacja pomysłów rozpocznie się w 2020 roku. Formularze oraz regulamin można znaleźć na stronie www.swidnik.budzet-obywatelski.org.

af

Artykuł przeczytano 1581 razy

Last modified: 27 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content