piątek, 23 lutego 2024r.

Braterski pojedynek oldbojów

Autor: |

Miłośników piłki nożnej w wydaniu retro czeka jutro nie lada atrakcja. Pałając odwetem za historyczne porażki, nostalgicznie wspominając zwycięstwa, oldboje Avii i Świdniczanki postanowili bowiem po raz kolejny skrzyżować ochraniacze na piszczelach w derbowym dwumeczu, który rozpocznie się w piątek na stadionie KS Świdniczanka przy ul. Turystycznej o godz. 17.00.

– Frekwencja w ubiegłorocznej edycji imprezy przeszła nasze oczekiwania. Do rywalizacji zgłosiło się aż 40 zawodników. Przy podziale na dwie drużyny nie każdy mógł choćby na chwilę wejść na boisko. Po zakończonym meczu, Tomasz Giełzak, oldboj Avii zapytał: – Dlaczego właściwie stateczni panowie po 60-tce mają biegać po boisku za młodzikami, którzy skończyli dopiero 35 lat? Podzielmy to jakoś – opowiada Jacek Kosierb, prezes stowarzyszenia Manufaktura Futbolu, które jest organizatorem zawodów.

Rozwiązanie nasunęło się samo i dlatego jutro będziemy świadkami dwóch pojedynków. W pierwszym, o godz. 17.00, zmierzą się oldboje w wieku 35-45 lat, w drugim, rozpoczynającym się o godz. 18.30 piłkarze powyżej 45 roku życia. Ludzi do gry nie zabraknie, ponieważ swój akces zgłosiło aż 80 panów z piłkarska przeszłością. Dodatkową atrakcją będzie konkurs rzutów karnych dla kibiców 35+. Jego uczestnicy zostaną obdarowani gadżetami obu klubów.

Drużyny wystąpią w specjalnie na ten dzień przygotowanych, spersonalizowanych strojach w barwach klubowych. Na ławkach rezerwowych zasiądą znakomitości trenerskie: Marek Maciejewski (Avia) i Marek Leszczyński (Świdniczanka). Gościem specjalnym będzie trener Bronisław Waligóra. Na boisku nie zabraknie byłych, znakomitych przed laty zawodników obu klubów. W żółto-niebieskich barwach na pewno zobaczymy Tadeusza Grulę, Modesta Boguszewskiego, Tomasza Giełzaka, Pawła Pranagala i Jacka Ziarkowskiego. W Świdniczance swój występ awizują między innymi: Sławomir Biszkont, Mirosław Łucka, Łukasz Nowosad, Marek Dunia oraz Jacek Czychajda.

Artykuł przeczytano 904 razy

Last modified: 25 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »