piątek, 01 marca 2024r.

Boże Ciało. Którędy przejdą procesje?

Autor: |

W czwartek wierni Kościoła katolickiego będą obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak co roku, ulicami Świdnika przejdą procesje. Policja przypomina, że w czasie ich trwania mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

O godz. 10.30 rozpocznie się procesja z parafii pw. NMP Matki Kościoła. Jej trasa będzie wiodła ulicami Wyszyńskiego, Racławicką, al. Lotników Polskich, ul. Niepodległości i znów Wyszyńskiego. Procesja zakończy się o godz. 13.00.

W godz. 10.30-12.00 planowana jest procesja parafian z kościoła pw. Chrystusa Odkupiciela. Przyjdą ul. Kosynierów, Niepodległości, Mickiewicza i Okulickiego.

Z kolei o godz. 11.00 wyruszy procesja z kościoła pw. Św. Kingi. Będzie prowadziła ul. Klonową, Kusocińskiego i Olimpijczyków. Procesja ruszy także z kościoła pw. Św. Józefa. Zaplanowana jest po mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 i będzie wiodła ulicami osiedla Adampol.

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji oraz kierowców będą czuwać policjanci i strażnicy miejscy.

– Policjanci będą kierowali ruchem. Wesprą nas również strażnicy miejscy. Zachęcamy, by w czasie trwania procesji korzystać z alternatywnych tras przejazdu – mówi podinsp. Tomasz Dejer, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

af

Artykuł przeczytano 496 razy

Last modified: 7 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »