wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Bolewski i Tubis zagrali Ciechowskiego

Autor: |

Dla artysty nie ma większego komplementu jak inspirowanie innych twórców. Grzegorz Ciechowski, lider Republiki, znany również jako Obywatel G. C. na zawsze pozostawił ślad w twórczości następnych pokoleń instrumentalistów i wokalistów. Po jego utwory sięgają najznamienitsi, co potwierdził dzisiejszy koncert duetu Bolewski & Tubis.

Bolewski & Tubis, a właściwie Radosław Bolewski (wokal, perkusja) i Maciej Tubis (fortepian, syntezator basowy) grają muzykę, która określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a popem w odważnej improwizowanej odsłonie. Ich projekt „Obywatel Jazz” to swoisty hołd dla Grzegorza Ciechowskiego. Artyści wystąpili z nim w Zaułku Poetów, na zaproszenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, która zorganizowała wydarzenie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Koncert odbył się w ramach projektu „Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w strefie wolnego czasu”. Inicjatywa jest finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego.

– Dziękujemy za zaproszenie. Bardzo nam miło, że jesteśmy tutaj z Państwem. Tworzenie projektu „Obywatel Jazz” daje nam ogromną radość. Nie wiem czy to los, czy przypadek sprawił, że pochyliliśmy się nad twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Okazało się, że piosenki tak doskonale znane, niosące tyle emocji, można połączyć z improwizacją jazzową i jej elementami. Korzystając z tych pięknych okoliczności przyrody pozwólcie, że zabierzemy was w tę muzyczną podróż. Miłego odbioru – przywitał publiczność Radosław Bolewski.

Świdniczanie, którzy dzisiejszego popołudnia odwiedzili Zaułek Poetów mieli okazję usłyszeć nie tylko utwory Grzegorza Ciechowskiego w nowych aranżacjach. Bolewski & Tubis sięgnęli także po własny repertuar, prezentując publiczności, m.in. Utwór „Ocean” z wydanego w 2020 roku albumu „Bez końca”.

„Sztuka aktywna” – co przed nami?

Przed świdniczanami kolejne wydarzenia w ramach projektu „Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w strefie wolnego czasu”. W jego ramach 3 czerwca, o godz. 13.30, w Zaułku Poetów zaplanowano spotkanie z Magdaleną Pilch, ilustratorką i autorką książek dla dzieci. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Patronat honorowy nad wydarzeniami organizowanymi przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną objął burmistrz Waldemar Jakson.

Artykuł przeczytano 614 razy

Last modified: 24 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content