środa, 19 czerwca 2024r.

Boiska się mnożą

Autor: |

Prace na dawnej strzelnicy już trwają. Przy sprzyjającej pogodzie, w ciągu miesiąca, teren zostanie uprzątnięty i przygotowany pod urządzenie dwóch boisk. Skorzystają z nich młodsi i starsi zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Avia.

Piłka nożna staje się coraz bardziej popularna wśród młodych świdniczan. Podopieczni MKS Avia korzystają z boiska ze sztuczną nawierzchnią, wchodzącego w skład miejskiego stadionu i obiektów przyszkolnych. Problem jednak w tym, że młodzi zawodnicy powinni również ćwiczyć na naturalnej trawie.

– Mamy w tej chwili 14 piłkarskich grup młodzieżowych, które trenują tylko na boisku ze sztuczną nawierzchnią, choć mecze grają na obiektach z naturalną murawą – tłumaczył Radosław Szczerba, prezes MKS Avia. – Na boisku pełnowymiarowym prowadzimy tylko rozgrywki i część treningów pierwszej drużyny.

Zawodnicy z podstawowego składu mają do dyspozycji naturalną murawę tylko dwa razy w tygodniu. W pozostałe dni, podobnie jak młodzieżowcy, ćwiczą na sztucznej. Pojawił się więc pomysł zagospodarowania działki znajdującej się tuż obok stadionu. Chodzi o dawną strzelnicę. Przedstawiciele ratusza dali zielone światło. – Teren nie był wykorzystywany, dlatego lokalizacja na nim boisk to dobry pomysł. W tej chwili trwają prace, których celem jest uporządkowanie działki – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Zajmuje się nimi Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.
– Jest to duży teren, o powierzchni około 3 tys. mkw., jednak mocno zdegradowany. Z jednej strony problemem jest infrastruktura dawnej strzelnicy, czyli betonowe zapory i wysokie nasypy, a z drugiej bardzo duże zakrzaczenie działki – tłumaczy Jerzy Irsak, prezes PK Pegimek. – Naszym zadaniem jest jej uprzątnięcie. W tej chwili jesteśmy na etapie usuwania krzaków, korzeni oraz elementów betonowych. Przy sprzyjającej pogodzie, prace potrwają około miesiąc. Po ich zakończeniu, oddamy czysty i wyrównany teren, gotowy do urządzenia na nim boisk.

Nowe obiekty będą najprawdopodobniej oddane w przyszłym sezonie. Przedstawiciele ratusza przewidują, że będą to boiska wykorzystywane tylko w ciągu dnia. W planach nie ma więc montażu na nich oświetlenia. Władze miejskie zastanawiają się również nad budową strzelnicy, ale w innym miejscu.
– Wcześniej musimy jednak znaleźć odpowiednią działkę. Spróbujemy też sięgnąć po rządowe fundusze na organizację tego typu obiektów – mówi zastępca burmistrza.

Artykuł przeczytano 1893 razy

Last modified: 4 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content