wtorek, 22 września 2020r.

Bogdanka z Avią w I lidze!

Autor: |

W czwartek Artur Wasil, prezes zarządu Bogdanka S.A. Lubelski Węgiel i Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik podpisali umowę w sprawie sponsoringu pierwszoligowego zespołu siatkarskiego i grup młodzieżowych MKS Avia. Porozumienie oznacza kontynuację współpracy zapoczątkowanej w 2019 roku. Chociaż nie podano konkretnej kwoty, pieniądze mają być większe niż dotychczas. To druga w ciągu kilkunastu dni umowa sponsorska. Pierwszą, świdnicki klub zawarł ze spółką Polski Cukier, która stała się sponsorem tytularnym drużyny.

– Kiedy rozmawiałem z prezesem Arturem Wasilem o dalszej współpracy powiedział, że porozmawiamy, gdy Avia awansuje do I Ligii. Tak się stało i współpraca będzie kilkakrotnie bardziej intensywna niż dotychczas – mówił Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, bardzo aktywnie zaangażowany w rozbudowę bazy finansowej MKS Avia.

– Zależy nam na sportowym sukcesie drużyn z Lubelszczyzny, ale także na wychowaniu młodzieży. W dobie kryzysu autorytetów sport jest elementem kształtującym jej postawy.  Dlatego wraz z Radosławem Szczerbą, prezesem klubu, ustaliliśmy rozpoczęcie programu zakładającego skupienie wokół Avii szkolenia siatkarskiej młodzieży z całego regionu. Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli pochwalić się wychowankami, którzy wystąpią w pierwszej drużynie – dodał Artur Wasil.

W uroczystości podpisania umowy uczestniczył również Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: -Jeśli w tym tempie Avia Świdnik będzie pozyskiwała kolejnych sponsorów, to przy udziale pana posła Artura Sobonia, na naszych oczach urośnie siatkarska potęga. Cieszę się, że pieniądze z największych polskich spółek trafiają do zespołów siatkarskich, również tych, które grają na zapleczu Plus Ligi. Popularność siatkówki w Polsce sprawia, że korzyści ze współpracy mają obie strony, ponieważ inwestycja w tę dyscyplinę sportu zapewnia bardzo duże zwroty medialne. Mam nadzieję, że dzisiejsza wydarzenie jest, po wielu latach, początkiem powrotu Avii na siatkarskie szczyty w Polsce.

Krzysztof Iwańczuk, prezes Lubelskiego Związku Piłki Siatkowej wyraził radość z faktu, że część pieniędzy zostanie przeznaczona na szkolenie grup młodzieżowych: – Często zapominamy o młodzieży, a przecież Avia miała wychowanków, którzy występowali na parkietach ówczesnej extra klasy. Również obecnie młodzieżowe drużyny Avii, zarówno chłopców, jak i dziewcząt walczą o najwyższe trofea w swoich kategoriach.

Burmistrz Waldemar Jakson przypomniał, że klub Avia jest jednym z filarów tożsamości Świdnika. Podkreślił, że jej ostatnie sukcesy są efektem organizacyjnego uporządkowania i finansowej stabilności klubu: – w 2017roku podjęliśmy decyzje o utworzeniu Miejskiego Klubu Sportowego i wzięciu na siebie ryzyka jego funkcjonowania i zabezpieczenia mu przyszłości. Oparliśmy się na bardzo transparentnych zasadach działania, związaliśmy się z klubem na dobre i złe. Również strategia rozwoju była bardzo przejrzysta: wyniki, ale też marzenie o stworzeniu wielkiego centrum szkolenia młodzieży, o zasięgu wykraczającym poza Świdnik. Myślę, że był to mocny argument dla sponsorów, którzy lubią przeznaczać pieniądze na pożyteczne cele.

Radosław Szczerba, prezes MKS Avia mówił o historii współpracy klubu z Bogdanką: – Rozpoczęliśmy ją na początku minionego sezonu. Dzięki wsparciu naszego sponsora osiągnęliśmy upragniony cel, czyli awans do I ligi. To oznacza, że współpraca oparta na obopólnych korzyściach, ale przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu daje efekty. Konsekwencją jest decyzja o jej kontynuacji, co ważne, nie tylko w stosunku do pierwszej drużyny, ale również dzieci i młodzieży. Mamy świadomość, że ciągły i dynamiczny rozwój szkolenia młodzieżowego to inwestycja w przyszłość. Chcemy, aby Świdnik stał się rozpoznawalnym ośrodki ego siatkarskim na terenie całej Polski.

Artykuł przeczytano 311 razy

Last modified: 30 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?